Severočeši letos v přípravě sehráli už dva přátelské duely, když nejprve v německém Halle porazili místní celek Hallescher FC 3:1 a poté se v Modré střetli s Varnsdorfem, kterému nečekaně podlehli vysoko 0:4. V utkání s Poláky tedy mají co napravovat.

„Druhý den po utkání s Varnsdorfem padlo na tréninku pár ostřejších slov,“ přiznává trenér ústeckého týmu Svatopluk Habanec a pokračuje: „Pevně však doufám, že si hráči uvědomili, že hrají v kádru, kde je potřeba makat na sto procent a ať už hrají pětačtyřicet minut nebo celý zápas, tak musí bojovat, co to jde.“

Jestli si hráči Army vezmou jeho slova k srdci se ukáže až na hřišti. Prostor dostanou znovu téměř všichni. „Až na útočníka Karlíka, který si shání nové angažmá. Má u nás sice ještě na rok smlouvu, ale už s ním nepočítáme. Do utkání tedy jako jediný nezasáhne,“ vysvětluje Habanec a pokračuje: „Příprava je zkouškové období pro některé hráče, kteří se u nás mohou ukázat. Momentálně máme v kádru 21 hráčů, když nepočítám Jirku Jarošíka, který s námi trénuje. Každý z nich dostane šanci minimálně na poločas. Chceme vidět, jakým způsobem se počastují s posty, na kterých budou určeni hrát,“ má jasno kouč.

Z testovaných hráčů už v kádru Army dva skončili. „Jedná se o Horáka z Mladé Boleslavi a Štveráka z Plzně. Neřekl bych, že nesplnili, co jsme po nich chtěli, ale oba sami uvážili, kde jsou jejich možnosti,“ prozradil kormidelník FK Ústí.

Severočeský celek nyní testuje novou dvojici. „Máme tady obránce Novotného z Liberce a záložníka Kabeleho, který naposledy působil na Kladně. Oba určitě dostanou prostor v sobotním utkání,“ dodává na závěr Habanec.