„O spokojenosti samozřejmě nemůže být řeč. Původně jsme si mysleli, že s tímto kádrem budeme hrát v klidných patrech tabulky, ale vše bylo jinak. Nevyšel nám podzim, kdy jsme nasbírali pouze dvanáct bodů a některé zápasy jsme prohráli naprosto zbytečně. Zachránil nás vstup do odvetné části soutěže. V prvních duelech na jaře se nám dařilo a získali jsme tak důležité body a nemuseli hrát až do konce ročníku o záchranu,“ tvrdí chlumecký kouč Milan Česlák, který povede celek i v následující sezoně.

Kdy jste byl s výkony svých svěřenců nejvíce spokojený?


Hned v úvodu jara, kdy jsme pravidelně bodovali. Ale je mi záhadou, že mělo mužstvo takové výkyvy. Vyhráli jsme i v deseti na hřišti postupujících Srbic 3:1, porazili doma Českou Kamenici 2:1, která tehdy soutěž vedla a s přehledem jsme vyhráli i v důležitém duelu na hřišti Unionu Děčín 3:0.

A na které střetnutí v minulé sezoně by jste nejraději zapomenul?

Tak to vím určitě. Byl to zápas na hřišti střekovské rezervy, kde jsme prohráli 0:6. Tam mužstvo celý zápas prostě odchodilo, ten výkon byl opravdu ostudný.

Kdy zahajuje Chlumec přípravu na nový ročník soutěže?

První trénink je na programu v úterý 19. července. Soutěž letos začíná dříve, tak jsme kluky upozornili, aby s tím počítali i v plánování svých dovolených.

Dají se očekávat změny v kádru?

Spíše kosmetické, vrátí se Chrudimský z Chuderova a z Neštěmic přijde jeden dorostenec. Ale kádr zůstane na 90% stejný.

Cíle Chlumce pro nový ročník?

Určitě se vyhnout starostem se záchranou a pohybovat se v klidných patrech tabulky.

Kde vidíte favority nového ročníku?


Zřejmě Přestanov, který asi udělá vše pro návrat do 1.A třídy. Pak jsou tady Velké Březno, Petrovice, Chuderov, bude to vyrovnaná soutěž.

První mistrovský duel čeká Chlumec na hřišti Velkého Března…

V loňské sezoně jsme oba duely s tímto celkem remizovali. Ale fotbalisté Velkého Března hrají kombinační fotbal a to nám vyhovuje.