„Tohle se nedělá. Chápu, že i druholigoví polští hráči mohou mít zdravotní problémy, ale není možné takhle zápas odvolat. Kdyby měli přijet ve dvanácti lidech… V pátek večer, když už na našem sekretariátu nikdo nebyl, poslali nějaký mail, že nepřijedou. Ani nezavolali. Jsem z toho zklamaný, přesto doufám, že budeme na druhou ligu dobře nachystaní,“ řekl trenér Svatopluk Habanec, který s klubem po sestupu z nejvyšší soutěže podepsal novou roční smlouvu.

Místo mezinárodního duelu si zahráli ústečtí hráči modelový zápas mezi sebou. I ten nabídl kouči zajímavé postřehy. „Chtěli jsme si určité věci vyzkoušet, rozhodnout se ohledně některých testovaných hráčů.“

Habanec by byl rád, kdyby se FK Ústí nad Labem upsal jeho bývalý záložník Petr Dragoun, jenž se vrací po pěti letech a angažmá v Teplicích, Slovácku, Čáslavi, a naposledy v německém regionálním Meuselwitzu. Brzy 30letý středopolař má na svém kontě i 15 prvoligových startů. Podobně by byli vítání i mladoboleslavští Davidové Brunclík a Vaněček.

„Ano, rád bych je měl v kádru. Dragoun dneska ukázal, že by byl ve středu pole znát. Na problémovém postu pravého záložníka se opravdu dobře jeví Brunclík. Fotbalista to je, ale záleží, zda se dohodneme na podmínkách, které má jeho klub velké. Pokud to nedopadne, budeme muset hledat dál. Všichni tři se nyní budou bavit s manažerem Pelcem ohledně smluv. Naopak se rozloučíme s Neubergem, protože obránců máme dost, a hostovat určitě půjde také útočník Karlík.“

Do zahájení druhé ligy zbývají tři týdny, přesto v ústeckém kádru, který bude ve finální podobě čítat 19 lidí, nastanou změny. Teprve tři dny jsou na zkoušce středopolař Jiří Kabele z Kladna a bek Pavel Novotný z Liberce. „Nechci říkat, že budeme ještě nějak experimentovat, ale těm hráčům musíme na zkoušku týden ještě nechat, dostanou prostor, aby se mohli ukázat,“ dodal Habanec.

Ten doufá, že scénář přípravných utkání nepostihnou další škrty a komplikace. Ústí najede na herní rytmus středa - sobota a postupně ho čekají střetnutí v Modré s Chomutovem, v sobotu doma s Teplicemi, pak ve středu v Roudnici nad Labem a generálkou se stane pohár Ondrášovka Cup ve Vilémově.

FK Ústí 1: Novák - Novotný, Neuberg, Jablonský, Peterka - Kabele, Zachariáš, Volek, Veverka - Karlík, Holek.
FK Ústí 2: Fendrich - Hyčka, Valenta, Džuban, Fousek - Brunclík, Martykán, Dragoun, Benčík - Moulis, Vaněček.