Společně s nimi opustili soutěž i Vaňov a Union Děčín. Svěřenci Miroslava Kadlece čekali na výhru plných dvanáct kol, poté porazili Povrly 2:1 a v odvetách pak rovněž doma zdolali Benešov 3:1.

„Samozřejmě, že nemůžeme být v Chabařovicích spokojeni, ale ono se to tak nějak dalo očekávat, když jsem viděl účast na trénincích. A bez fyzičky se nedá hrát žádná soutěž. A nám navíc chyběla i soudržnost mužstva,“ tvrdí chabařovický kouč Miroslav Kadlec.

Chabařovice však ve 26 kolech nastřílely stejný počet branek…
To je opravdu hodně málo, v koncovce se nám nedařilo. Bylo to také tím, že Vosyka, který je kvalitním útočníkem, musel díky zraněním nastupovat v obraně.

Vyhráli jste jen dvakrát. Kdy jste byl s výkonem týmu nejvíce spokojený?
Bylo to v úvodu odvetné části při utkání v České Kamenici. Ta tehdy vedla soutěž, ale nám se v závěru střetnutí podařilo srovnat na konečných 2:2. Mužstvo tehdy bojovalo. Pak se nám ještě dařilo proti Benešovu, ale častěji jsem byl zklamaný.

A po kterém utkání 1.B třídy bylo vaše zklamání největší?
Těch zápasů bylo opravdu hodně. Nejvíce jsem však byl zklamaný na jaře při domácí porážce 2:6 od Trmic a v předposledním kole při porážce 0:5 na hřišti Povrlů.

U týmu zůstáváte, bude cílem vrátit Chabařovice do krajských soutěží?
U týmu zůstávám, z boje neutíkám. Musíme se dát opět dohromady a následně se pokusit zabojovat a v budoucnu se vrátit do 1.B třídy.

Kdy zahajují Chabařovice přípravu na nový ročník?
První trénink máme ve čtvrtek 21. července. V kádru zůstanou dva až tři zkušení fotbalisté a zbytek budou mladí kluci. Mančaft bude hodně mladý, plánujeme výhled do budoucnosti.

Druhou třídu zahájí Chabařovice duelem na hřišti Valtířova. S kým se utkáte v přípravě?
Zatím nemáme vyjednány žádné přípravné střetnutí, chci nejprve s týmem kvalitně potrénovat. Pak bych chtěl sehrát tak tři utkání, ale nejprve musí kluci dostat do těla.