Arma se v přípravě představila výhrou 3:1 v německém Pockau a naposledy právě v Modré podlehla hráčům Slovanu Varnsdorf 0:4 a druhý den padaly na tréninku ostřejší slova z ústa trenéra Svatopluka Habance. Ten v sobotu po odřeknutí polského soupeře sledoval své hráče v modelovém střetnutí.
Po včerejším střetnutí se ústečtí fotbalisté utkají v sobotu na domácím hřišti od 17 hodin s prvoligovým týmem Teplic, následně hrají v Roudnici (27. 7.) na hřišti nováčka České fotbalové ligy a poslední červencovou sobotu čeká duel pohárový ve Vilémově a na vítěze čeká v dalším kole soupeř z Teplic.
Arma soupeře z ČFL zaskočila a vedla již po prvním poločase o čtyři branky.

„Chtěli jsme na soupeře vletět a i když celý zápas pršelo, tak se nám to podařilo. Dokázali jsme zvyšovat tempo a byli jsme jasně lepší než Chomutov,“ pochvaloval si kouč Svatopluk Habanec.

V první půli se dvakrát trefil Veverka, po brance přidali Brunclík a Moulis, po přestávce přidali další trefy Benčík a Kabele. Za soupeře se trefil Gibala, který nedávno v Armě působil.

„I na těžkém terénu jsme se dobře pohybovali a dokázali jsme soupeře napadat. Pokud přišel o míč, dokázali jsme jej okamžitě přečíslit.“ pochvaloval si po utkání Habanec a před duelem s Teplicemi říká: „Proti Teplicím to bude o něčem jiném. Nepočítáme, že bychom před sobotou posílili, Ještě je čas, než se začne bojovat o body. Před prvním mistrovským duelem, který odehrajeme v Opavě ovšem nějaké korektury v sestavě ještě očekávám.“

Ústí - Chomutov 6:1 (4:0). Branky: Veverka 2, Moulis, Benčík, Brunclík, Kabele – Gibala. Ústí: Fendrich – Novotný, Džuban (46. Peterka), Valenta (46. Zachariáš), Ferenc – Brunclík, Kabele, Martykán (60. Hyčka), Volek (46. Benčík) – Veverka (46. Holek), Moulis (46. Vaněček).