Ústecký odchovanec se ale svého snu nevzdal a to se mu vyplatilo. Vytáhlý zadák dnes válí v dresu Jablonce nejen v první lize, ale dokonce i v Evropě!

Beneš momentálně prožívá nejkrásnější okamžiky svého života. Se severočeským klubem ve čtvrtek slavil postup z 2. předkola Evropské ligy přes Flamurtari Vlora. V Albánii Baumit zvítězil 2:0, v domácí odvetě pak zpečetil postup jasným vítězstvím 5:1. „Obě utkání jsme zvládli dobře. Vítězství v odvetě však rozhodlo o postupu, a proto je asi cennější,“ ohlížel se za pohárovým dvojutkáním Beneš v rozhovoru pro klubový web.

Jedinou kaňkou na jeho výkonu je moment z 36. minuty, kdy měl prsty, nebo spíš ruku, v jediném gólu, který Jablonec za 180 minut inkasoval. Beneš ve vápně zahrál rukou a soupeř z penalty snížil na 1:2.

„Ta ruka mě mrzí, ale nechtěl jsem tak hrát,“ hájil se stoper. „Jak protihráč vyskakoval, tak mi zřejmě ramenem nadzvedl ruku nahoru,“ vysvětloval. „Rozhodčí mi dal žlutou kartu za úmyslnou ruku, ale úmyslná v žádném případě nebyla.“ Albánci sice dali kontaktní gól, na senzační obrat a vyřazení favorizovaného Jablonce se však vůbec nezmohli.

Severočeši se tak mohou těšit na další kolo, ve kterém se utkají s loňským holandským mistrem AZ Alkmaar. „Moc se na to těším. Bude to můj nejtěžší zápas v kariéře, tedy pokud budu hrát. Alkmaar je špičkový nejen holandský, ale i evropský klub, tak co si víc přát,“ těší se Beneš, kterého v přípravě pronásledovala zranění.

„Moc jsem toho nenahrál, protože jsem měl zranění na noze. O víkendovém utkání proti Sezimovu Ústí jsem si pak narazil ledvinu. V moči se objevila krev, tak jsem den netrénoval, ale teď už je to lepší. Musím být na sebe opatrnější, ale ve hře to není znát a nemyslím na to,“ dodal.