„Dal jsem dva góly, to ještě nic neznamená,“ zůstává skromný Veverka, který se stal sportovní hvězdou víkendu.

Vilémovu jste vstřelil dvě branky. Můžete je popsat?
Za stavu 1:0 střílel Milan Zachariáš z levé strany, ale někdo mu tu střelu zblokoval. Kapitán domácích se na mě vykašlal a já jsem míč doběhl a dorazil ho do prázdné brány. Druhý gól pak zařídil Honza Martykán, který obešel asi tři obránce a předložil mi to před prázdnou bránu. Takže jsem jen byl ve správnou dobu na správném místě.

V poločase jste vedli rozdílem tří gólů. Bylo už v tu chvíli rozhodnuto?
Asi ano. Domácí s námi sice úvodních dvacet minut dokázali držet krok, po dalších dvou gólech ale odpadli. Poločas byl 3:0 a trenér nás v kabině nabádal k tomu, abychom vstřelili ještě jeden gól a hlavně, aby se nikdo nezranil.

Hrálo se v deštivém počasí a trávník rozhodně nebyl v ideálním stavu…
Hřiště bylo promáčené, ale louže tam byla jen jedna. Na to, jak pršelo, bylo kvalitní a fotbal se na něm hrát dal. Před zápasem jsme se rozcvičovali na vedlejším hřišti a to bylo úplně pod vodou. Běhání bylo náročné. Už po třiceti minutách mě bolely nohy.

Trenér na vás v přípravě sází. Asi jste rád za takovou pozici, že?
Určitě jsem rád, ale také to chvíli trvalo, než jsem se do té pozice dostal. S trenérem Habancem máme výborný vztah, ale to pořád neznamená, že budu hrát v základu. Takhle to nefunguje.

Jaké jsou tedy podle vás vaše šance na základní jedenáctku?
To nevím. Trenér už před zápasem ve Vilémově říkal, že ani jeden z útočníků nemáme nic jistého. Byla to poslední šance se ukázat. Jsem proto rád, že jsem ukázal, že jsem nezapomněl dávat góly. Doufám, že to pan Habanec vidí a že dostanu v prvním mistráku šanci v základní sestavě.

Druholigovou sezonu odstartujete na hřišti nováčka z Opavy. S jakým tam pojedete cílem?
Na Opavu chodilo hodně lidí i ve třetí lize, takže se dá očekávat, že tam bude dobrá kulisa. Chceme určitě vyhrát, ale uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet. Může se stát, že budeme nakonec rádi za remízu.

Máte představu, kolik byste chtěl během sezony nastřílet branek?
Když se mě na tohle ptali novináři naposledy, říkal jsem, že bych chtěl dát deset gólů za sezonu a nakonec jsem jich dal jedenáct ve třinácti zápasech. Takže letos říkám zase deset gólů (smích). Když to zopakuji, budu jedině rád. Na prvním místě je ale úspěch týmu a pak teprve mohou vynikat jednotlivci. Bylo by dobré udělat čtyřicet bodů za podzim.

Je to vůbec reálné?
Reálné to určitě je, když se to stalo jednou, může se to stát i podruhé. Parta je tady super a pokud chytneme začátek, tak potom bude všechno snazší. Nemáme sice takový kádr jako předloni, ale věřím, že do něj noví hráči zapadnou.

Jak si rozumíte s novými spoluhráči v útoku Moulisem a Vaněčkem?
S Moulisem jsme spolu hráli dva zápasy a ty jsme odehráli docela dobře. Teď jsem zase nastoupil s Vaněčkem a to také není špatný fotbalista. Bude ale záležet na trenérovi, jak to poskládá. Možná bude chtít v Opavě hrát defenzivněji.

Ve 2. kole Ondrášovka Cupu se střetnete s Teplicemi. Budete jim chtít dokázat, že udělaly chybu, když si vás nenechaly v kádru?
To se snažím dokázat pokaždé (smích). Nedávno jsme s nimi hráli v rámci jejich generálky a odehráli jsme velice dobrý zápas. V poháru budeme chtít vyhrát a vyřadit je. Problém je ale v tom, že v sobotu cestujeme do Opavy, pak zase zpátky a ve středu hrajeme proti Teplicím. Bude to docela náročné.