V podzimní části 1.B třídy svěřenci trenéra Vincence Jirkovského ztráceli body v domácím prostředí, naopak se uměli vytáhnout na špičku tabulky. V součtu jim to přineslo šestnáct bodů a sedmé místo v tabulce.

Jste s výkony týmu v podzimní části sezony spokojený?
Nejsme spokojeni s postavením v tabulce ani s předvedenou hrou. Chlapci to trošku podcenili, chyběl nám správný přístup a bojovnost. Trvalo nám, než jsme zjistili, že i v 1.B třídě se musí makat a hrát zodpovědně, že se týmy neporazí samy.

Co chybělo k té spokojenosti, na co jste dopláceli?
Na neproměňování gólových příležitostí a na zbytečné chyby v obraně. Často jsme inkasovali v koncích utkání, když už jsme byli v kabině. Nebylo to ani tak o fyzické kondici, ale spíše o hlavách.

Soutěž je vyrovnaná, od sestupových pozic vás dělí jen tři body…
Je to nadupaný, máme k týmům pod námi respekt. Stačí prohrát dva nebo tři zápasy a rázem máme problém. Chceme ale stoupat opačným směrem a pohybovat se kolem pátého místa. Mančaft na to máme. Věřím, že to podobně vidí i samotní hráči.

Jaká utkání se vám vydařila?
Víceméně duely se špičkou tabulky, ve Velkém Březně, s Osadou, Benešovem a Chuderovem. To sneslo přísnější měřítko. Pořád je vidět, že kluci hráli vyšší soutěž.

Kde to naopak skřípalo?
Doma s týmy, které jsou pod námi. Zbytečně jsme přišli od dvanáct bodů, ale na kdyby se nehraje. Ideální to nebylo ani v Horním Podluží a v Petrovicích. Zápas, který mě ale budí ze snu, byl domácí duel s Brnou. To byla urážka fotbalu a hrůza, to by zahráli lépe i neregistrovaní.

Co váš tým čeká v přípravě?
Chceme začít kolem 10. ledna, žádného turnaje se nezúčastníme, budeme hrát přátelská utkání. Snažíme se sehnat posily, chybí nám osa týmu. Kádr naopak možná opustí Tvrdík, který se chce přestěhovat do Prahy.