Po polovině soutěže obsadili svěřenci Milana Česláka deváté místo v tabulce.

Pane trenére, jaká spokojenost panuje v Chlumci po podzimní části?
S umístěním spokojenost nepanuje, na druhou stranu náš herní projev nebyl vůbec špatný. Body jsme ztráceli se soupeři z nižších pater tabulky. V zápase jsme měli dvacetiminutový výpadek, který naši soupeři uměli využít.

Jaké zápasy se vašim svěřencům nejvíce vydařily?
Hned ten první, ve kterém jsme byli rovnocenným soupeřem vedoucímu týmu z Velkého Března, prohráli jsme nešťastně z pokutového kopu. Určitě se nám vydařil domácí zápas s Benešovem, kdy jsme soupeře naprosto přehráli a střelecky se nám dařilo. Abych nezapomněl, po třech letech, co hrajeme v 1. B třídě se jsme konečně porazili Chuderov. Museli jsme otáčet nepříznivý stav, nakonec jsme zvítězili 4:3.

Kde jste nebyl nadšený s výkonem vašich svěřenců?
V domácím utkání se Svádovem, během dvaceti minut jsme dostali tři branky a nakonec prohráli dva ku čtyřem. Asi to byl důsledek uspokojení, s takovými soupeři bychom měli body získávat. Hodně mě mrzel zápas se Skoroticemi, jsme tým, který bohatým body bere a pak je chudým rozdává.

Jaká nálada panovala v týmu?
Na konci to nebylo nic moc. První polovina podzimu byla dobrá, ale pak na nás přišla krize, kluci si nevěřili a byli pod tlakem. Obracet se to začalo až po zápase s Chuderovem, ale poslední vystoupení s Petrovicemi jsme proti oslabenému soupeři nezvládli. Ztratili jsme vedení o dvě branky a byli rádi za remízu.

Co si myslíte o délce zimní přestávky, před záhajením odvetných bojů?
Je to šíleně dlouhé, konec byl už šestého listopadu a v létě se začínalo o týden dříve, kdy byli ještě hráči po dovolených a první kola podle toho vypadala. Jednou týdně chodíme do tělocvičny. Měli bychom se zúčastnit turnaje v Srbicích, kde se potkáme s celky z Teplicka, se kterými v soutěži nehrajeme. Je to hezký turnaj, lze se po fotbalové stránce na všem domluvit. V jarní části soutěže zůstává prioritou záchrana, tabulka je hodně vyrovnaná.