Tu sice nezahájili slavně a odvezli si porážku 1:4 z Chuderova, ovšem v dalším kole si doma s chutí zastříleli a porazili Českou Kamenici 5:1. Po podzimní části soutěže patří oddílu z Ústecka desátá příčka se ziskem 15 bodů, ovšem předposlední Povrly ztrácejí na svěřence Albína Nistora pouhé dva body.
„V polovině soutěže panuje ve Skoroticích spokojenost. Měli jsme dost zraněných, ale podařilo se nám zapojit mladé hráče a v odvetách bychom se rádi v tabulce posunuli výše,“ tvrdí předseda Skorotic Oldřich Pelc.

Na které zápasy v podzimní sezoně nejraději vzpomínáte?
Do soutěže jsme sice nevstoupili nejlépe a dostali čtyři góly v Chuderově, ale pak jsme hostili celek České Kamenice a podařilo se nám zvítězit 5:1. Tam si kluci dokázali, že na soutěž mají. A vyšel nám i závěr soutěže, kdy jsme vyhráli v Chlumci, porazili Svádov a přivezli tři body z Povrlů. Pak sice přišla prohra na hřišti Přestanova, ale v derniéře jsme doma dokázali porazit Horní Podluží.

A naopak, na které střetnutí v první polovině soutěže chcete co nejrychleji zapomenout?
Nejhorší výkon jsme asi podali na hřišti posledních Petrovic. Zápas byl dobře rozehraný, ale nakonec jsme se po porážce 2:3 vraceli bez bodů. A vysoko jsme podlehli i v souboji nováčků. V Brné přišla porážka 3:6, ale v tomto utkání jsme díky zraněním těžko dávali dohromady sestavu. Chyběli Michal i Jan Rohlíkové i další hráči a nastoupil hodně oslabený kádr. Když mluvím o sestavě, jsme rádi, že do týmu zapadl šestnáctiletý Šára, stejně jako o něco starší Maturkanič. Tady už se začala projevovat systematická práce Albína Nistora a Milana Pelce.

Kdy zahájí fotbalisté Skorotic přípravu na jarní odvety?
Naplánovali jsme zahájení zimní přípravy na polovinu ledna, neboť přestávka je opravdu dlouhá. Turnaj určitě žádný hrát nebudeme a trenéři chtějí odehrát tři až čtyři přátelská utkání před zahájením bojů o body. Bohužel nemáme na hřišti Skoroticích druhou tréninkovou plochu.

Říkal jste, že cílem pro odvetnou část bude záchranu. Před soupeři z úplného dna tabulky však velký náskok Skorotice nemají…
Soutěž je opravdu hodně vyrovnaná a nám chybí bod na sedmý Přestanov, ale o pouhé dva máme více než předposlední Povrly. Náš celek chce stabilizovat kádr a co nejrychleji postoupit v tabulce do vyšších pater.