„Máme mladý tým, který má výsledkově určitě na víc, než dosáhl na podzim. Jako sekretář klubu jsem spokojen s tréninky jak po stránce sportovní, tak z hlediska tréninkové morálky hráčů. Trenér Lacina má naší důvěru a všichni věříme v lepší výsledky v odvetné části,“ přeje si sekretář Jan Kolman.
V úvodním kole sice Svádov remizoval 2:2 v Petrovicích, jenže pak přišly čtyři porážky v řadě. Ovšem na domácím hřišti prohráli svěřenci Vladimíra Laciny s vedoucím duem, Velkým Březnem a rezervou Střekova.

A tak si Svádov musel na první výhru počkat až do 6. kola, ve kterém porazil na domácím hřišti 3:1 Trnovany. Toto vítězství odstartovalo sérii, ve které Svádov získal téměř všechny body. Po výhře s celkem Trnovan zvítězil v Chlumci a Přestanově a porazil doma Povrly. Pak mu ale nevyšel závěr podzimu, po porážce 0:6 přišla v derniéře podzimu domácí porážka 0:1 s Českou Kamenicí.

Do jarních odvet vstoupí Svádov z jedenácté příčky, když získal 14 bodů. O jediný bod méně mají Horní Podluží a Povrly a o pět méně v tabulce poslední Petrovice.

Kdy jste byli ve Svádově na podzim nejvíce spokojeni?
Dobře hrálo mužstvo v Brné avšak nakonec jsme duel prohráli 3:4. A pokud jde o vítězství, tak kvalitní byl duel v Chlumci, odkud jsme si přivezli tři body po vítězství 5:2.

A naopak, na který zápas chcete co nejrychleji zapomenout?
Nejhorší zápas byl ve Skoroticích, kde nás poškodil rozhodčí Šmíd společně s delegátem a tím ukončil naší sérii čtyř vítězství. Největší nasazení a chuť do hry nám předvedl v posledním zápase venku Chuderov, který nás porazil vysoko 6:0. Hrál opravdu výborně a byl pro mě nejlepším mužstvem podzimu.

Jak bude vypadat příprava Svádova na jarní odvety?
Myslím, že nálada v týmu je dobrá, hráči trénovali až do poloviny prosince a znovu se sejdou začátkem ledna a v plánu máme i soustředění.

A s jakými cíli půjdou fotbalisté Svádova do odvetné části?
Cíle nemáme, věříme v záchranu, na tabulku příliš nekoukáme. Přejeme si pro jaro kvalitní trávníky, ne jako ve Skoroticích a kvalitní rozhodčí, ne jako sudí Šmíd.