Bývalý fotbalista prvoligových Teplic Petr Fousek, který je v současné době asistentem trenéra Svatopluka Habance v druholigovém FK Ústí nad Labem, pomohl Atlantic teamu k celkovému prvenství v turnaji.

Petře, pokolikáté jste se letos na Chelsea Bar Cupu představil?
Chodíme s klukama každý rok, já osobně už jsem tady byl podeváté. Scházíme se pořád stejná parta a hlavním účelem je především vypotit po svátcích ty řízky a saláty, protože za ty dva dny toho bylo opravdu hodně (smích). Cíl jsme si letos dali postoupit do semifinále, což se nám povedlo, takže spokojenost.

Teď k FK Ústí. Po podzimní části druholigové soutěže jste na vedoucí pozici v tabulce, jaké budou vaše ambice na jaře?
Ambice budou asi ty nejvyšší, chtěli bychom postoupit. Bohužel zatím nevíme, jak se vyvine situace se stadionem. Jestliže se nezačne stavět, tak si myslím, a nechci být špatným prorokem, že může profesionální fotbal v Ústí nad Labem skončit.

Čím si vysvětlujete, že se vám v podzimní části soutěže tak dařilo?
Myslím, že si sedla dobrá parta, starší kluci si to v kabině ukočírovali. Šli jsme zápas od zápasu a samozřejmě když se daří, tak je to pak o dost jednodušší. Kluci táhli za jeden provaz a závěr podzimu jsme dohrávali ve třinácti nebo čtrnácti lidech, což je extrém, který jsem nikdy nezažil. I to ale ten kolektiv stmelilo a dotáhli jsme to na první místo po podzimu, i když ten šestibodový náskok ještě nemusí nic znamenat.

Ale může, vždyť hned osm zápasů ze čtrnácti v jarních odvetách odehrajete před domácím publikem…
To je pravda, hrajeme osmkrát doma a hned v prvním kole máme doma Jihlavu, což bude zápas, který může napovědět o všem.
Během zimní přípravy se váš tým znovu zúčastní tradičního turnaje s názvem Tipsport liga. Jaké ambice budete mít v této soutěži?
Bude to hlavně o zkoušení několika hráčů, kteří by k nám měli v lednu zamířit. Tipsport liga je kvalitní turnaj obsazený dobrými prvoligovými týmy. Budeme tak mít kvalitní přípravu a z té se budeme chtít odrazit a vplout do jarní části druhé ligy vítězstvím nad Jihlavou.

V základní skupině turnaje máte prvoligové Teplice a Liberec, druholigový Varnsdorf a nováčka ČFL z Roudnice nad Labem. Kdo bude podle vás hlavním adeptem na vítězství?
Já si myslím, že asi Liberec společně s Teplicemi, ale na umělé trávě se může stát cokoliv. Už i my jsme dvakrát postoupili do závěrečného turnaje, i když letos to bude asi těžší. Všechny týmy ale točí sestavy, všichni budou zkoušet hráče, tak uvidíme. Chceme turnaj hlavně odehrát kvalitně.

Už máte s trenérem Habancem jasno o plánu zimní přípravy?
Celý leden až do soustředění v Roudnici máme připravený. První tři dny budeme trénovat jen lehce, zaposilujeme a něco odběháme. Potom začneme více posilovat a budeme pracovat hlavně na objemu. Poslední týden na soustředění v Roudnici už bude konec té pekelné fyzické přípravy, kterou nemají hráči moc rádi a na začátku února už začneme ladit sestavu na jarní boje.