V sobotu se od 11 hodin utkají dva severočeské druholigové celky a výhodu domácího hřiště bude mít Most, když střetnutí se hraje na umělé trávě ve Velebudicích.

„Původně jsme mysleli, že by se hrálo na přírodní trávě, ale počasí je prostě katastrofální a tak jsme rádi alespoň za tu umělou trávu,“ tvrdí Svatopluk Habanec.

Ten chtěl před zápasem s Českou Lípou vyzkoušet Roberta Matejova z Varnsdorfu, ale hráč už v době utkání nebyl v Ústí. „To jsem ještě nezažil, aby fotbalista hned po prvním tréninku řekl, že raději zůstane ve Varnsdorfu,“ kroutí hlavou Habanec.

Arma přemýšlí o náhradě za Matejova. „Je u nás jeden chorvatský fotbalista, který absolvoval přípravu s Kaiserslauternem, tak dostane proti Mostu šanci.“ V derby by chtěl ústecký kouč uspět.

„Výsledky zatím za mnoho nestály, tak bychom byli rádi, kdyby se nám podařilo navázat na výkon se Sokolovem. Proti České Lípě jsem hráčům vyčítal určité chyby, ale proti Mostu a v poslední přípravě proti Chomutovu už dostane příležitost jedenáctka, která by měla nastoupit v úvodním utkání jarní části druhé ligy, kdy hostíme za 14 dní celek Jihlavy. A střetnutí proti Chomutovu už musíme sehrát na přírodní trávě. Počasí je prostě takové a lepší to zřejmě nebude,“ říká Habanec a k výsledkům Jihlavy, která v přípravě pravidelně vyhrává tvrdí:

„Mám o Jihlavě tolik zpráv. O tom jakou má formu, jak se jí daří, tak věřím, že po duelu v Ústí bude mít soupeř šok z toho, že ochutnal porážku.“