Ambiciózní Chuderov zmrazil domácí Přestanov třemi góly už v prvním poločase. Honba za vyrovnáním narazila na neproměňování šancí a Přestanov padl 1:3. Chuderovští tak soupeři vrátili podzimní porážku (1:2) ze svého hřiště i s úroky.

Jako první převzali iniciativu domácí fotbalisté. „Úvodních patnáct minut ještě šlo, ale pak jsme udělali dvě žákovské chyby a dostali soupeře na koně,“ prohlásil trenér Přestanova Vincenc Jirkovský. První branka padla po ose Gabriel – Tikovský, druhý jmenovaný zamířil přesně mezi těly obránců.

„Druhý gól jsme přidali ze standardní situace. K odraženému míči se ve vápně dostal Gabriel a skóroval,“ popsal trefu kouč Chuderova Roman Tikovský. Třetí hřebíček do přestanovské rakve přidali hosté po nepozornosti obrany. „Byl to poločas hrůzy, před zápasem se nám rozpadla stoperská dvojice. Naše chyby nás přirozeně rozhodily a přestali jsme na hřišti existovat,“ byl si vědom Jirkovský.

Naopak s vědomím náskoku mohli odejít hráči Chuderova. Po přestávce se však role na hřišti otočily. „Po dvou minutách byl vyloučen Vosyka a kopal se pokutový kop. Spíše jsme se bránili a stáhli hru na jednoho útočníka. Místy jsme se báli o výsledek,“ přiznal Tikovský.

Přestanov cítil, že by mohl mít dostatek sil na vyrovnání, více než snížit se ale domácím fotbalistům nepodařilo. „Soupeře jsme tlačili, ale z šancí jsme se neprosadili. Klidně to mohlo skončit remízou, soupeř oproti nám více bojoval. Někteří naši hráči byli ještě na pouti,“ řekl Jirkovský.

Přestanov – Chuderov 1:3 (0:3). Branky: Novák z PK – Tikovský 2, Gabriel. Rozhodčí: Zvonař. ŽK: 3:2. ČK: Pospíšil – Kratochvíl, Vosyka. Diváci: 100.

Přestanov: Beneš – Šturm, Šittler, Novák, Doležal – Gasiorovský (46. Pospíšil), Tvrdík (Vlásek), Polák, Levinský – Krušina, Kříž.

Chuderov: Bakiu – Vosyka, Šindelář, Špaček, Strnad – Moučka, Kratochvíl, Guttmann, Žárský – Tikovský (60. Dvořák), Gabriel.