Jablonečtí fotbalisté se v osmifinále tuzemského poháru s Ústím nepárali a přes Armu prosvištěli jako uragán. Baumit se doslova prostřílel do jarních bojů – před třemi týdny smetl soupeře 7:1 a ve stejném duchu se nesla i úterní odveta. Tu favorit vyhrál na svém stadionu jasně 5:0. Ústí, které dokázalo vyřadit Slavii, se v derby vůbec na nic nezmohlo.

„Rozdíl byl v chytrosti hráčů. Když se neplní pokyny, dokáže to tým, jako Jablonec, potrestat," konstatoval ústecký trenér Přemysl Bičovský.

Jablonec, který ani v domácí odvetě nenastoupil v nejsilnější sestavě, začal s destrukcí Army už v 7. minutě, kdy ukázkovou akci zakončil Třešňák. Následující dvacetiminutovku hosté přežili, pak ale Baumit během šesti minut třikrát udeřil, když se prosadili Jablonský, Haurdič a exústecký Zoubele, a v poločase to bylo už 4:0. Po přestávce mohli Jablonečtí zatížit gólové konto soupeře hned několikrát, trefil se ale už jen opět domácí útočník Třešňák.

„Utkání mělo stejný průběh jako první duel. Dostali jsme rychlou branku a opět náš tým hrál moc útočně. Jablonec toho využíval a dal nám tři branky z brejků. Druhý poločas už jsme bránili pozorněji a soupeř se do šancí tolik nedostával," dodal Bičovský.

Jablonec ve čtvrtfinále Poháru České pošty narazí nejspíš na ligového půlmistra z Plzně, který je favoritem souboje s Hradcem. V soutěži pokračuje i Liberec. Severočechy mohou ještě doplnit Teplice, které vestředu od 17.00 vyzvou v domácí odvetě Domažlice.

Pohár České pošty - osmifinále, 2. zápas:

Jablonec – Ústí 5:0 (4:0). Branky: 7. a 52. Třešňák, 27. Jablonský, 31. Haurdič, 33. Zoubele. První zápas: 7:1, postoupil Jablonec.
Jablonec: Špit – Štochl, Simerský, Kysela, Jablonský – Zoubele, Loučka, Vaněk, Haurdič, Kovařík (73. Čížek) – Třešňák.
Ústí: Zacharda – Dvořák, Džuban, Folwarczny, Zeman – Peterka, Štrbák, Hrošovský, Volek (72. Holek) – Moulis, Veverka (62. Hanich).