Tým, který dlouho usiloval o postup do 1.A třídy a pravidelně se umísťoval mezi nejlepšími celky 1.B třídy, letos konečně soutěž vyhrál a zajistil si tak vytoužený postup. Toho se ale nyní překvapivě vzdal!

„Zůstáváme v B třídě. Máme málo hráčů a nechceme znovu zažít situaci z konce letošní sezony. Poslední zápasy jsme dohrávali v deseti lidech. Musíme tým nejprve omladit a stabilizovat, přivést nové hráče. I proto jsme se rozhodli možnosti postupu nevyužít," vysvětlil trenér Roman Tikovský a pokračoval:

„Je to paradox. Když jsme před lety měli postoupit a byli na to hráčsky i finančně připravení, tak nás zařízli. Teď jsme soutěž vyhráli a zase na to nejsme připravení. Je to škoda, ale probírali jsme to jak s vedením klubu, tak s hráči. Nedá se s tím nic dělat," dodal kouč Chuderova.

I Malé Březno se vzdalo postupu

Podobný osud jako jeho tým prožilo i Malé Březno. To nevyužilo možnost postupu do krajské B třídy a zůstane v Okresním přeboru. Místo něj jde o soutěž výše druhý tým tabulky ze Svádova. Svaz ho ale překvapivě nasadil do skupiny B, tedy mezi týmy z Teplicka a Litoměřicka.

„V A skupině by bylo patnáct týmů, což nejde. Na někoho volba padnout musela a vyšlo to na nováčka ze Svádova," vysvětlil sekretář krajského svazu Miloš Vitner.

Ve Svádově ale s B skupinou žádný zásadní problém nemají. „Samozřejmě je to nepříjemné z hlediska cestování a nákladů, na druhou stranu jsme ale rádi za návrat do B třídy, kluci si ji chtějí zahrát. Někteří slavili postup až do rána," smál se při vzpomínce předseda oddílu Pavel Kolman.

A na závěr smutnější osudy: Některé týmy se budou pakovat o soutěž níže. Z krajského přeboru Střekov, který nahradí vítěz A třídy z Brné. Do B třídy zase padají Hostovice. Do okresu pak smolně sestupují Chabařovice. Kdyby v posledním kole vyhrály v Tisé, udržely by se. Jak je ale známo, na kdyby se nehraje…

Ústečtí zástupci v krajských soutěžích 2016/2017: Krajský přebor: Neštěmice, Brná. 1.A třída – skupina A: Střekov, Libouchec, Velké Březno, Mojžíř. 1.B třída – skupina A: Hostovice, Chuderov, Přestanov, Tisá, Trmice, Chlumec. 1.B třída – skupina B: Svádov.