Řeč je o trmickém Alexi Vávrovi, který teprve na podzim oslaví 17. narozeniny, už nyní ale patří do elitní pětice střelců II. třídy okresního přeboru Ústecka. V dresu tamního MSK nasázel už deset přesných zásahů a je tak jen o gól zpět za svým otcem Davidem, s nímž hraje v jednom týmu. Jen pro zajímavost, klan Vávrů v tomto klubu ještě doplňuje Alexův starší bratr Maxmilián, který je ale momentálně zraněný.

Basketbal ilustrační
Čtvrtfinále se stěhuje do Ústí. Sluneta chce uhájit výhru z Kolína

„Samozřejmě je to jedna z našich opor,“ přitakává sekretář MSK Trmice Martin Rutar. Toho pochopitelně těší, že talentovaný mladík zatím zůstává věrný tomuto týmu. „Zda má nějaké jiné nabídky nevím, to byste se musel obrátit spíš na jeho tátu. Nás ale těší, že se v áčku prosazují i dorostenci,“ dodává s tím, že krom Vávry září například i Josef Duna či další odchovanci.

Kromě fotbalu se Vávra věnuje také futsalu, s dorostenci Rapidu se letos stal v kategorii U17 mistrem republiky. „Futsalu dává hodně, kvůli tomu mu ale trochu klesla fyzička, protože z fotbalových tréninků nemá tolik naběháno,“ mrzí trochu Rutara. I v Rapidu čekají, jakou cestou se šestnáctiletý šikula nakonec vydá.

Ústecký plavec Jan Šefl pokořil po třinácti letech český rekord na 50 metrů motýlek a současně i limit pro světový šampionát v Budapešti
Šefl se kvalifikoval na mistrovství světa, po 13 letech posunul český rekord

„Už letos si připsal několik startů v prvoligovém áčku. Máme naplánované sezení s jeho tátou, pak se uvidí, co bude preferovat. Pokud to ale bude futsal a bude pokračovat v současném růstu, jsem přesvědčený, že brzy bude stabilním členem áčka a mohl by se dostat i do mládežnické reprezentace,“ řekl předseda Rapidu Matěj Čapek.