„Výsledky v přípravě byly dobré. Doufejme, že se nám povede začátek, a že se nebudeme pohybovat ve spodních patrech. Cílem je první polovina tabulky, aby to lidi bavilo a abychom z toho měli všichni radost," odtajnil na předsezónní tiskové konferenci Jiří Dušek, místopředseda představenstva FK Ústí nad Labem.

Právě kvůli větší atraktivitě herního stylu došlo přes zimu v Armě k několika zásadním změnám. Vedení klubu angažovalo nového kouče Jiřího Skálu, pod jehož vedením mužstvo ožilo, střílelo hodně gólů a ze sedmi zápasů pětkrát vyhrálo (skóre 27:14!).

„Příprava splnila svůj účel, snažili jsme se praktikovat změny v rozestavení i v atraktivitě stylu útočné fáze. Výsledkově se nám dařilo, i když kvalita soupeřů nebyla taková, jaká bude v soutěži. Je pozitivní, že jsme dali čtyři góly Plzni i Příbrami, ale znovu podotýkám, soutěž bude o něčem jiném," uvědomuje si Skála.

Kromě něj došlo v kádru i k hráčským změnám. „Odešli Smola, Veverka či Králík. „Děkujeme jim za to, co pro náš klub odvedli a přejeme jim hodně úspěchů v jejich další kariéře," řekl Dušek.

NAHRADÍ SMOLU?

Nejcitelnější ztrátou by mohl být právě odchod Smoly (loni 10 gólů) do konkurenční Opavy. „Věříme, že se nám ho podaří nahradit. Přišli kvalitní hráči, například Moulis, který má ligové zkušenosti či Jindráček, který má za sebou stovku startů v lize. To je velká kvalita dopředu," míní Petr Heidenreich, výkonný ředitel ústeckého klubu.

Podle jeho slov se letos mohou fanoušci těšit na extrémně zajímavou soutěž.

„Druhá liga letos bude velmi silná a atraktivní. Spadly do ní dva tradiční ligové kluby Ostrava s Olomoucí, kteří se chtějí rychle vrátit. Dále jsou tady ambiciózní týmy jako Opava, Znojmo či Sokolov. Čeká nás hodně výjezdů na Moravu, kde jsou vždy těžké zápasy. Národní liga bude letos velmi atraktivní, o čemž svědčí i zájem televize, od třetího kola by měly být pravidelné přenosy. Věřím, že to bude bavit nejen nás, ale hlavně diváky, protože právě pro ně to chceme dělat," doplnil.

Domácí zápasy bude Arma hrát již tradičně v pátek od 18 hodin. „Termín se nám osvědčil, je to dobrý start víkendu, navíc nejdeme proti žádnému týmu v okolí, proti hokeji ani basketu," vysvětlil Heidenreich.

A jak je na tom klub po ekonomické stránce? „Rozpočet máme stále stejný, do patnácti milionů korun pro A tým. Jedinou změnou je to, že máme letos finanční prostředky zajištěné až do konce roku, což se nám stává málokdy. Jsme za to ale samozřejmě rádi," uzavřel povídání Jiří Dušek.

Změny v kádru:Příchody: Jindráček (Teplice – S), Procházka (Teplice – P), Heřman (Slavia – KH), Mysliveček (Slavia – H), Kateřiňák (M. Boleslav – H), Pouček (Sparta – H), Výborný (Litoměřicko – H), Moulis (Olomouc – H).
Odchody: Králík, Veverka (oba S), Smola (Opava – P), Barnat (Litoměřicko – H), Eliáš, Křapka (oba M. Boleslav – KH), Heřman (Vyšehrad – H), Mayerhofer (Brozany – H), Bourenane (Poříčí nad Sázavou – KH).
Vysvětlivky: H = hostování, KH = konec hostování, S = konec smlouvy, P= přestup