„Dukla byla kvalitním soupeřem, co si budeme namlouvat. My jsme šetřili nějaké hráče, protože je pro nás prvořadá Národní liga. Dukla je ale velmi kvalitním týmem a někteří naši mladší hráči se alespoň přesvědčili o tom, že mají ještě daleko k tomu, aby se prosadili v lize," nechal se po zápase slyšet domácí kormidelník Petr Němec.

Jeho hráči nevstoupili do duelu dobře a už v 5. minutě musel proti Krmenčíkovi zasahovat Tvrdoň. O deset minut později už ale inkasoval, technickou ránu Preislera vyrazil jen před sebe a Berger míč pohotově dorazil do sítě.

Po přestávce už se rozdíl mezi oběma týmy projevil naplno, hosté kombinovali a dostávali se do šancí, hráči Army je marně stíhali. „Nečekali jsme takový výsledek, mysleli jsme, že to bude hratelnější. Hráči Dukly byli ale hodně běhaví. Párkrát si to ťukli a my jsme je nestíhali a jen se otáčeli," uznal po utkání řádně zadýchaný Filip Novotný.

Trenér hostů Luboš Kozel byl naopak spokojený. „Měli jsme ze zápasu respekt, věděli jsme, jak tady hrála Slavia. Jsem rád, že to kluci zvládli. Vstup do zápasu nám vyšel, úvodní dvě šance jsme ještě nedali, ale pak jsme šli do vedení. Definitivně rozhodl druhý gól," řekl kouč Dukly.

FK Ústí – Dukla Praha 0:3 (0:1)

Branky: 16. Berger, 58. Krmenčík, 77. Hanousek. Rozhodčí: Nenadál – Pospíšil, Arnošt. ŽK: 3:2 (Zukič, Hošek, Peterka – Jeřábek, Čajič). Diváci: 2236.

FK Ústí: Tvrdoň – Zeman (46. Vaněk), Zukič, Rašo, Šnirc – Peterka – Eliáš, Martykán, Veverka (63. Miskovič), F. Novotný – Hošek (70. Smola). Trenér: Němec.

Dukla: Chudý – Jurendič, Štětina, Jeřábek, Preisler – Hanousek (85. Mejdr), Koval, Tetour (59. Považanec) – Berger (82. Čapek), Krmenčík, Čajić. Trenér: Kozel.