Svěřenci trenéra Petra Němce naposledy doma rozstříleli Vyšehrad vysoko 4:1 a po dlouhých sedmi zápasech se konečně dočkali premiérové jarní výhry. Na vítězství ale poté nedokázali navázat na půdě Opavy, kde prohráli 1:2 a zůstali tak na páté příčce tabulky.

„Prvních pětadvacet minut jsme hráli špatně a nedařilo se nám. Poté jsme se ale trochu rozběhali a hrozili ze standardních situací a z brejků. Jenže pak přišla penalta a ve druhém poločase soupeř potrestal náš odkop," litoval na klubovém webu záložník Army Daniel Procházka.

KVŮLI HOKEJI DŘÍVE

Severočeši tak prohráli další zápas a své zraky nyní upínají k třízápasové domácí sérii, kterou odstartují právě pátečním soubojem se Sokolovem. Kvůli startu hokejového mistrovství světa v Rusku bude mít zápas výkop už v 17 hodin.

Západočeši jsou na tom obdobně jako Ústečané. I oni prožili báječný podzim, když dokonce v první polovině sezony ani jednou neprohráli. Na jaře se jim ale nedaří a stejně jako Arma ztratili kontakt se špičkou soutěže. Pro oba týmy je tak ve hře už jen čtvrté místo, na kterém má momentálně Sokolov tříbodový náskok. A právě ten by domácí fotbalisté rádi vymazali.

Do konce sezony zbývá Ústečanům odehrát čtyři zápasy, po Sokolovu hrají doma ještě s třetí Karvinou a vedoucím Hradcem Králové. S letošním ročníkem Národní ligy se pak rozloučí 28. května na hřišti Táborska.