„Bylo to kvalitní utkání se soupeřem, který bude mít opět ambice hrát ve 2. lize co nejvýše. Výsledek asi odpovídá předvedené hře, počasí sebralo hráčům na obou stranách spoustu sil, ale účel to splnilo," povídal po utkání manažer Army Stanislav Pelc.

Ústečané byli v první půli aktivnějším týmem a vytvořili si i několik brankových příležitostí, dostat míč do sítě se jim ale nepodařilo. A na druhé straně přišel ve 28. minutě trest, po rychlé rozehrávce se k míči dostal hostující Prošek a Sokolov šel do vedení. To ale trvalo jen pět minut. Poté se ve skrumáži po rohovém kopu nejlépe zorientoval Veverka a vyrovnal.

„Trochu nás zamrazilo ve dvacáté minutě, kdy musel po tvrdém souboji odstoupit Peterka, ale snad to nebude nic vážného. Po přestávce jsme prostřídali sestavu a na hřiště se dostala většina hráčů," povídal Pelc.

Ve druhém poločase už se diváci dalších branek nedočkali, přestože si oba celky vytvořily několik slibných šancí. „Stále se nadřeme na gól, máme v týmu jen jednoho klasického útočníka, potřebujeme zvýšit konkurenci na tomto postu. I proto jsme přivedli Petra Hoška, odchovance Slavie Praha, který naposledy působil v Domažlicích. Zatím je u nás na zkoušce, necháme si ho ještě týden a pak uvidíme," prozradil manažer ústeckého týmu.

Podle jeho slov už je jisté, že tým neposílí Lukáš Vraštil z Mladé Boleslavi. „Bohužel zůstává u nich, na post stopera máme čtyři hráče, ale potřebovali bychom ještě jednoho zkušeného," nezastírá Pelc.

FK Ústí – Sokolov 1:1 (1:1)

Branky: 33. Veverka – 28. Prošek. ŽK: 0:2. Diváci: 70.

Sestava Ústí: Zacharda (75. Tvrdoň) – Zeman (90. Bubeníček), Rašo (75. Seidl), Zukič, Šnirc – Eliáš (90. Suchý), Veverka (64. Miskovič), Peterka (21. Martykán), Králík (88. Pokorný), Novotný (75. Pícha) – Smola (46. Hošek). Trenér: Němec.