„Nečeká nás nic jednoduchého, Čáslav hraje o záchranu a jistě se k nám přijede poprat o slušný výsledek. My ale hrajeme doma a povinnost nám velí zvítězit," říká odhodlaně trenér ústecké Army Přemysl Bičovský.

Na fotbalisty obou týmů čeká na Městském stadionu velmi záludný terén. „Už jsme na přírodní trávě trénovali, ale je to hodně zmrzlé. Nebude to vůbec jednoduché," varuje kormidelník FK Ústí.

Jeho mužstvo navíc neví, co může od soupeře očekávat. Čáslav totiž vlastní řečtí majitelé, kteří mají v kádru řadu cizinců. „Je tam hodně Řeků, mají nečitelný mančaft, navíc první zápas jarní části proti Bohemians Praha kvůli špatnému terénu nedohráli," vysvětluje Bičovský.

Fotbalisté Army se tak budou muset spoléhat hlavně na svůj vlastní um. A zlepšit náladu jim může rovněž vzpomínka na podzimní měření sil obou soupeřů. V něm Ústečané zvítězili na hřišti Čáslavi 2:1 a po čtyřech porážkách v řadě se odrazili k lepším výkonům. „Bylo by hezké, kdybychom i tentokrát proti Čáslavi nastartovali nějakou sérii," přeje si kouč Army.

Ta hrála v prvním jarním utkání na hřišti Žižkova bez branek a do utkání nastoupila jen s jedním útočníkem. Budou tentokrát na hřišti dva? „Máme připravené nějaké varianty, ale rozhodneme se až před zápasem," nechtěl odkrýt karty Bičovský.

Každopádně může zapomenout na start „ústeckého Messiho" Veverky. Útočníkovi vystavila stopku čtvrtá žlutá karta. „Chybět nám budou i dlouhodobí marodi Dragoun, Džuban a Benčík," doplnil na závěr trenér ústeckých fotbalistů Bičovský.