„Je to pro nás hodně cenná výhra. Je důležité, že jsme se před zimou vrátili zpátky do hry a pořád máme o co bojovat. Stejně jako s Karvinou, i tentokrát jsme si body zasloužili především za předvedenou bojovnost," pochvaloval si evidentně šťastný ústecký trenér Petr Němec.

Severočeši šli za výhrou od začátku, od úvodního hvizdu byli ve Znojmě aktivnější. „Za první poločas jsme si zasloužili vyhrát. Byli jsme aktivní a nebezpeční. Po přestávce jsme se zbytečně zatáhli, ale ve druhé polovině druhého dějství jsme měli dvě brejkové situace, které jsme měli vyřešit gólem a byl by dříve klid. To se nám ale nepovedlo," vyprávěl kouč FK Ústí nad Labem.

Jediný gól zápasu vstřelil po půl hodině hry hostující útočník Tomáš Smola. „Měli jsme rohový kop, na přední tyči prodloužil míč Martykán a spadlo to přesně k nohám Smoly. Ten už zblízka poslal míč do sítě," popsal trenér Němec rozhodující okamžik.

V závěru se domácí snažili s výsledkem něco udělat, Arma si ale výhru pohlídala. „Domácí měli více ze hry a nakopávali vysoké míče za naši obranu. I proto jsme do hry poslali Zukiče jako předstopera, který jejich pokusy eliminoval. Až na jednu standardku, se kterou si Zacharda poradil, tam žádné velké nebezpečí nebylo," oddechl si kouč Ústí.

Jeho tým se tak dočkal premiérové venkovní výhry v letošní sezoně. „Cesta domů bude veselá. Ale jak moc, to vám neřeknu, protože jsme to zažili poprvé," smál se Němec.

Znojmo – FK Ústí 0:1 (0:1)

Branky: 31. Smola. Rozhodčí: Proske – Blažej, Kubr. ŽK: 2:1 (Stáňa, Hudec – Šraga). Diváci: 520.

Znojmo: Andrejko – Hříbek, Odehnal, Yonov (72. Hudec), Helísek – Stáňa, Lacko, Buchta, Cihlář – Ledecký (79. Yilmaz), Pázler. Trenér: Grmela.

Ústí nad Labem: Zacharda – Vraštil, Pávek, Vaněk, Šraga – Zeman, Peterka, Martykán (90. + 2 Kuč), Pavlata (86. Zukič) – Jursa (69. Králík) – Smola. Trenér: Němec.