Fotbalisté Ústí míří ke 29. kolu Fortuna národní ligy až do dalekého Frýdku-Místku. Nedělní duel, na jehož konci může Arma slavit záchranu, vysílá přímým přenosem ČT Sport.

Karty jsou nyní rozdány jasně, domácí potřebují především neprohrát, v opačném případě by byla šestibodová ztráta na Ústí nesmazatelná. Remíza ponechá mezi oběma týmy tříbodový rozdíl ve prospěch mužstva ze severu Čech, naopak výhra Frýdku-Místku přisoudí lepší pozici mužstvu ze Slezska, které by díky lepším vzájemným zápasům mělo v posledním kole vše ve vlastních rukou.

„Ve Frýdku musíme navázat na předchozí vítězství. Ta byla vždy jen dalším krokem, stále potřebujeme udělat ještě jeden či dva,“ ví trenér Ústí Aleš Křeček. „Tahle výhra by nás ale mohla definitivně zachránit,“ uvědomuje si. Tlak si ale, stejně jako jeho svěřenci, nepřipouští. „Před zápasy spím dobře, po zápasech nikoliv, ale to i v případě výhry. Nějaké vnitřní pnutí mám před zápasy téměř vždy, ale naučil jsem se s tím pracovat, naopak hráče spíš uklidňuji.“

TĚŽŠÍ ZÁCHRANA NEŽ OBVYKLE

Letos je už jisté, že k záchraně nebude stačit jindy obvyklých 30 bodů, které má momentálně ústecký celek. Ten potřebuje ještě alespoň bod. „Situace se hold vyvinula jinak. Čekali jsme, že nám na jaře bude stačit uhrát 18 bodů, nakonec jich bude potřeba o tři, možná i o čtyři víc,“ řekl lodivod ústeckého celku.

Do boje o záchranu jsou namočené tři celky, Černého Petra zatím drží Vítkovice, s nimiž hraje Ústí v posledním kole doma. Arma tedy potká oba své konkurenty, stejně tak má ale situaci ve svých rukou i Frýdek-Místek. Pokud porazí Ústí a v posledním kole uspěje i v Opavě, která už má jistý postup, odsoudí k sestupu oba své konkurenty.

Ústí na podzim s Frýdkem prohrálo, v domácím prostředí nedalo ani gól a hostům tak stačila jediná trefa. Na lavičce Army už tehdy seděl Aleš Křeček, přesto si soupeře znovu prohlédl.

„Byl jsem se na Frýdku podívat při zápase s Vítkovicemi. Je to soupeř, který se bude rvát, budou hrát o všechno a udělají maximum pro to, aby soutěž udrželi,“ je si vědom. „Mají řadu zkušených hráčů jako například Varadi, který se umí prosadit v šestnáctce. Rozhodně nás nečeká nic jednoduchého, bude to boj.“

Ústí by mohla stačit i remíza, ačkoliv by ji muselo potvrdit v posledním kole doma. „Každý zápas chceme vyhrát. Někdy je bod dobrý, jindy je to ztráta. Do Frýdku ale pojedeme s tím, že tam chceme uspět,“ dodal Křeček. „Na získání sebevědomí nejvíc pomáhají výsledky. Ty nám teď sice vycházejí, hráči si věří a tým se zvedl, stále ale není konec. Musíme se na zápas ve Slezsku řádně připravit,“ zdvihl varovný prst.

Duel, který bude přímým přenosem přenášet Česká televize, začíná v neděli ve 13.15. Pokud Ústí získá tři body a současně Vítkovice jakkoliv klopýtnou se Sokolovem, budou si moct diváci na dálku vychutnat i ústecké oslavy záchrany ve druhé nejvyšší soutěži.