„Neřeknu, že vyhrál lepší tým, byli jsme minimálně vyrovnaným soupeřem, ve druhé půli jsme byli dokonce lepším týmem. Náš tlak byl ale platonický, když už jsme se do šance dostali, dobře zasáhl brankář Táborska," litoval po utkání na tiskové konferenci kouč Army Lukáš Přerost.

Jeho svěřenci přitom vkročili do zápasu aktivně. „Do utkání jsme vstoupili dobře, do pětadvacáté minuty jsme si vypracovali tři velké šance na skórování. Jejich řešení ale bylo velice špatné," přiznal kouč FK Ústí nad Labem.

Ve dvacáté minutě navíc přišel nečekaný úder soupeře, centr letící na útočníka Strnada si nešťastně srazil do vlastní brány obránce Dvořák a Táborsko vedlo. „Domácí, pokud se dostali do vápna, byli nebezpečnější než my. Šli do vedení naší vlastním gólem, my jsme pak dobývali jejich obranu," povídal Přerost.

Vyrovnávací branky už se ale Ústečané nedočkali, naopak v závěru domácí vlétli do otevřené obrany Severočechů a udeřili podruhé.

Táborsko – FK Ústí 2:0 (1:0)Branky: 20. vlastní Dvořák, 88. Džafič. Rozhodčí: Marek – Gallo, Antoníček. ŽK: 1:3 (Ciferský – Dvořák, Benčík, Martykán). Diváci: 628.

Táborsko: Toma – Ciferský, Tusjak, Sladký, Mráz – Kočí, Šiml, Javorek, Šimák (81. Džafič) – Vukadinovič (90. Kotrba), Strnad (86. Musiol). Trenér: Nádvorník.

Ústí: Novák – Zeman, Valenta, Vaněk, Dvořák (39. Benčík) – Vacek, Martykán, Peterka – Moulis, Veverka (77. Mujagič), Leibl (64. Pavlata). Trenér: Přerost.