Hráči Army porazili v Heřmanicích v Podještědí juniorku Liberce vysoko 7:2 a dopřáli tak novému kouči Jiřímu Skálovi vítěznou premiéru u týmu.

Úvod duelu přitom vysoké výhře favorita nenasvědčoval. Domácí hráči se totiž už ve 4. minutě dostali do vedení a ve 26. minutě vedli už 2:0. Ještě do pauzy ale snížil Zeman a nastartoval tak velký obrat Ústí.

Ve druhém dějství zápasu, do kterého zasáhli i všichni testovaní hráči Army, už byl na hřišti jen jeden tým. Díky zásahům Miskoviče, Heřmana a Kozmy se favorit ujal vedení, které do konce duelu už jen navyšoval. V 66. minutě se podruhé zapsal do střelecké listiny Jiří Heřman, který s fotbalem začínal právě v Ústí, ale od čtrnácti let působil ve Slavii.

VE STŘEDU HRAJÍ V PŘÍBRAMI

„První branka pro mě byla velmi snadná, jen jsem uklidil míč do prázdné brány po krásné přihrávce Jirky Miskoviče. Druhá branka vznikla tak, že jsem dostal míč od Péti Barnata do lajny, tam jsem si narazil s Honzou Králíkem a nevedl si míč trochu na střed. Na hranici vápna jsem si opět narazil tentokrát s Danem Kozmou, který mi to krásně prostrčil mezi stopery. Já už pak byl sám na penaltě a stačilo míč uklidit k tyči," popsal Heřman své gólové momenty na webu FK Ústí.

Další zápas sehraje Arma už ve středu, kdy se utká na hřišti ligové Příbrami.

FC Slovan Liberec U21 - FK Ústí nad Labem 2:7 (2:1) Branky Ústí: 50. a 66. Heřman, 53. a 80. Kozma, 44. Zeman, 48. Miskovič, 61. Výborný. Rozhodčí: Berka. Diváci: 30.
FK Ústí nad Labem: 1. poločas: Zacharda - Zeman, Skuhravý, Vaněk, Šnirc - Peterka, Kateřiňák Zoubek, Mysliveček, Leibl - Pouček. 2. poločas: Tvrdoň (70. Zacharda) - Barnat, Zukič, Seidl, Pícha - Králík, Miskovič Heřman, Výborný, Procházka - Kozma.