Po konfrontacích s ligovými soupeři čekal na hráče Army třetiligový celek Litoměřicka. Vůbec poprvé k němu vyběhli fotbalisté Ústí na domácím trávníku, kde chtěli odčinit předchozí tři porážky s ligovými soupeři.

ŠEST RŮZNÝCH STŘELCŮ

Svého soupeře po většinu zápasu přehrávali, gólové hody si rozdělili rovnoměrně do obou poločasů, navíc se trefilo šest různých střelců.

Slušně zaplněnou hlavní tribunu čekal skvělý úvod. Už v 19.minutě totiž svítilo na ukazateli skóre 3:0! Trefili se Pilík, Kacafírek a Richter. Druhý jmenovaný vstřelil branku klubu, jehož dres ještě před rokem sám oblékal.

„Zápas pro mě přinesl další poznatky, jsme spokojení, že jsme ho zvládli jak herně, tak výsledkově. To bylo důležité po porážkách s ligovými soupeři,“ ulevilo se trenéru Skálovi.

JEDNÁNÍ O POSILÁCH STÁLE PROBÍHAJÍ

Ještě lépe mu mohlo být po změně stran. O přestávce nejprve udělal první dvě změny v sestavě, následně mohl sledovat, kterak nejprve parádně Peterka, a čtyři minuty po něm Miskovič, zvyšují na 5:0.

„Jsme spokojení, že hráči plnili věci, které mají, i když dnešní zápas kvalitou nedosahoval na předchozí ligové soupeře,“ přidával další hodnocení Skála. Ten dal v závěrečné třetině zápasu prostor i ostatním hráčům, z trávníku se tak poroučela další sedmička fotbalistů.

I přesto však Arma dominovala i ve zbytku utkání, diváci se ale dočkali už jen jedné branky. Skóre uzavřel v 70.minutě střídající Výborný. Ani přes několik dalších šancí a branku z ofsajdu už se výsledek utkání nezměnil.

Arma má za sebou herní část letní přípravy, během níž testovala i několik dalších hráčů, kteří ještě nemají jisté smlouvy.

„Zatím ještě stále probíhají jednání, já ale věřím, že se domluvíme na tom, aby tady ti hráči, o které stojíme, konkrétně tedy Pavel Pilík, Matějka a David Zoubek, zůstávali,“ vyjádřil se lodivod Army. „Další věci ohledně nějakých odchodů budeme řešit v pondělí,“ doplnil informace ke kádru Jiří Skála.

FK Ústí – FK Litoměřicko 6:0 (3:0).
Branky: 9. Pilík, 18. Kacafírek, 19. Richter, 54. Peterka, 58. Miskovič, 70. Výborný
FK Ústí: Kotěra (46. Tvrdoň), Pimpara, Vaněk, Richter (60. Jelínek), Leibl (60. Šnirc), Peterka (60. Martykán), Pilík (60. Zoubek), Zeman (60. Gilián), Miskovič (60. Výborný), Procházka (60. Jindráček), Kacafírek (46. Matějka)