Tým povede do bojů nový trenér, Přemysla Bičovského nahradil u kormidla ambiciózní exteplický kouč Lukáš Přerost, který mužstvu v přípravě vnutil ofenzivní rozestavení 4 – 3 – 3. „Příprava proběhla podle našich představ. Výsledkově i předvedenou hrou v přátelských zápasech byla celkem úspěšná," pochvaluje si nový kouč.

Během letní přestávky došlo k výrazné obměně kádru. „Podařilo se nám tým omladit, což bylo naším cílem. Řadě hráčů bylo ukončeno hostování a skončili u nás i Pavel Džuban a Zdeněk Volek. Na druhou stranu k nám přišli mladí a perspektivní hráči na hostování a podařilo se nám přivést i hráče na přestup jako Tomáš Smola či Michal Leibl. Na poslední chvíli se nám podařilo z Teplic sehnat Tomáše Jursu. Do sezony tak půjdeme s kádrem, který má svou kvalitu," je Přerost spokojený se složením mužstva.

Podle jeho slov je těžké v soutěži hledat favority. „Soutěž bude hodně vyrovnaná. Není to jen Hradec Králové nebo České Budějovice, ale i Zlín bude mít kvalitní mužstvo. Posílila i Karviná, Sokolov, Varnsdorf. Že by byli jen dva favorité, to říci nelze."

Arma bude na podzim bojovat na dvou frontách, kromě Fotbalové národní ligy pokračuje i v poháru České pošty. Pokud postoupí přes Hořovicko, zahraje si ve 3. kole proti Baníku Ostrava. „Pro klub by to bylo určitě příjemné, kdyby přijel takhle kvalitní ligový soupeř. Na zápas by jistě přišli diváci, ať už z Ústí, tak i z Ostravy. Byli bychom rádi, kdyby to vyšlo. Pro nás je ale momentálně nejdůležitější zápas s Vltavínem a vstup do soutěže. Pohár je ještě daleko," má jasno Přerost.

Ústí půjde do sezony s podobným rozpočtem jako loni. „I s mládeží je rozpočet někde kolem sedmnácti až osmnácti milionů korun," řekl Jan Linhart a doplnil: „Hráči mají navíc i další motivaci. Od svazu jsou totiž ve Fotbalové národní lize odměny. Za 1. místo milion korun, za 2. místo půl milionu a za třetí tři sta tisíc."

Přímo před zraky hráčů pokračuje přestavba stadionu. „Stadion je ve výstavbě, každých čtrnáct dní probíhají kontrolní dny, kterých se zúčastňujeme. Poslední termín dokončení je konec června," prozradil předseda představenstva a pokračoval:

„Kapacita stadionu bude asi 3850 míst, vše k sezení. V projektu je navíc počítáno s tím, že se dají přistavět i mobilní tribuny, které zvýší kapacitu asi o tři stovky míst. Krček zůstane na místě, protože nepatří městu. Trochu se ale upraví jeho terasa a už z ní nebude vidět na hřiště. Před ní bude tribuna, která bude posunutá blíže k hrací ploše. Hrana tribuny bude tam, kde je dnes drátěný plot. Vybrali jsme už i světelnou tabuli na skóre, která bude umět i opakovat důležité situace."

Ústečané by navíc rádi zrekonstruovali i umělou trávu. „O umělce jednáme a sháníme dotace na její rekonstrukci. Něco nám slíbil primátor, řešili jsme to i s hejtmanem. Rádi bychom ji zrekonstruovali ještě letos nebo maximálně na jaře. Vyjde to řádově na deset milionů korun. Součástí rekonstrukce by byla výměna povrchu, nové osvětlení a oplocení," dodal Linhart.

Odchody: Přemysl Bičovský – trenér, Pavel Džuban (oba konec smlouvy), Zdeněk Volek (přestup do Podbrezové), Vít Pavlíček, Petr Dragoun (oba konec hostování z Teplic), David Folwarczny (konec hostování ze Žižkova), Marek Hovorka (konec hostování z Č. Budějovic), Patrik Hrošovský (konec hostování z Plzně), Charles Uka (konec hostování z Brozan).

Příchody: Lukáš Přerost – trenér, Michal Leibl (přestup ze Souše), Tomáš Smola (přestup z Loun), Tomáš Jursa, Petr Šalda, Pavel Moulis, Abid Mujagič (všichni hostování z Teplic), Zdeněk Zacharda (hostování z Dubí), Vladimír Švec (hostování ze Sparty), Michal Pavlata (hostování z Jablonce), David Vacek (hostování z Jihlavy), Jan Malec (z dorostu).