Po souboji v Prostějově (1:0) změřila Arma síly s dalším nováčkem soutěže a Vítkovice se statečně držely až do závěru první půle. Pak se ale po přihrávce Zemana trefil stoper Vaněk a o minutu později už Ústečané vedli 2:0, když se po rychlém brejku prosadil Pouček.

Předposlední Moravané se ale nevzdali bez boje a v 61. minutě se dočkali snížení z hlavy Krauta, tedy útočníka, který oblékal právě ústecký dres v prvoligové sezoně 2010/2011.

A nemuselo zůstat jen u jedné trefy, v závěru měli totiž hosté několik slibných šancí. Výhru už si ale Severočeši vzít nenechali, a když se v poslední minutě ve stoprocentní příležitosti netrefil ani domácí Moulis, skončilo utkání výhrou Army v poměru 2:1.

Další zápase v Národní lize sehraje Arma příští neděli na půdě Viktorie Žižkov.

Ústí nad Labem – Vítkovice 2:1 (2:0)Branky: 38. Vaněk, 39. Pouček – 61. Kraut. Rozhodčí: Nenadál – Vít, Kubec. ŽK: 42. Texl, 45. Prajza, 82. Kraut, 90. Demeter. Diváci: 784.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Zeman, Peterka, Vaněk (62. Seidl), Šnirc – Martykán, Kateřiňák – Moulis, Výborný (89. Mysliveček), Jindráček (72. Leibl) – Pouček. Trenér: Skála.

MFK Vítkovice: Ognjanov – Cverna, Coufal, Hruzík, Prajza (72. Vacek) – Ondráček, Texl, Demeter, Hlavsa (89. Vítek) – Jurča, Kraut. Trenér: West.