Severočeši dosud v přípravě třikrát zvítězili a jednou remizovali. Na půdě třetího týmu loňské sezony Oberligy je ale čekal velmi těžký soupeř, který byl tentokrát nad jejich síly.

„Soupeř byl na úrovni naší třetí ligy. Jeho hráči se prezentovali typickým německým fotbalem, byli tvrdí a běhaví. My jsme neproměnili řadu šancí a dostali góly po hrubých chybách. Účel to ale splnilo, byla to kvalitní příprava a šanci dostali i mladí hráči, kteří jsou u nás na zkoušce," povídal sportovní manažer Army Stanislav Pelc.

Jedním z testovaných hráčů byl i Jiří Piroch z Viktorie Plzeň, který oblékl dres Army poprvé. „Přišel k nám na týden na zkoušku," vysvětlil Pelc s tím, že naopak v kádru už skončili jiní testovaní hráči. „Dál nepočítáme s Kozmou z Mladé Boleslavi. Je mladý a potřebuje hlavně pravidelně hrát, což bychom mu v konkurenci Jindráčka a Poučka nezaručili," vysvětlil Pelc.

Dalšími hráči, kteří na zkoušce skončili jsou Skuhravý a Zoubek. „Naopak máme zájem, aby u nás pokračovali Kateřiňák z Mladé Boleslavi, Mysliveček ze Slavie a Pouček ze Sparty. Kádr pomalu dostává finální podobu," pochvaluje si sportovní manažer FK Ústí. Další zápas sehraje Arma v sobotu ve Štěchovicích.

Bischofswerdaer SV 08 – FK Ústí 3:1 (2:0)Branka Ústí: 60. Pouček.
Ústí: 1. poločas: Tvrdoň – Barnat, Peterka, Piroch, Pícha – Mysliveček, Miskovič – Heřman, Výborný, Procházka – Kozma. 2. poločas: Tvrdoň (70. Satek) – Zeman, Peterka, Piroch, Šnirc – Mysliveček, Kateřiňák – Moulis, Jindráček, Leibl – Pouček.