Na středeční tiskové konferenci je vyřklo vedení klubu, jehož výkonným ředitelem je nově Petr Heidenreich, který dlouhá léta působil v sousedních Teplicích.

Devět let s Hrdličkou

„V Teplicích jsem devět let působil vedle velkého manažera pana Františka Hrdličky. Každý den jsem viděl, jak se dělá fotbal a byla to pro mě opravdu velká škola. Fotbal je všude stejný, je to hlavně o lidech a o vztazích. Vše, co jsem se naučil, bych nyní rád využil tady v Ústí. Těším se na spolupráci se všemi kolegy a děkuji představenstvu za důvěru," řekl Petr Heidenreich.

Ještě před ním promluvil k novinářům Jan Linhart, odstupující předseda představenstva. „Deset let hrajeme 2. ligu, dvakrát jsme ji vyhráli a jeden rok si zahráli v nejvyšší soutěži. Teď chceme zvednout ekonomickou i sportovní kvalitu klubu. Vedení města odsouhlasilo důležité kroky ke stabilizaci fotbalu. Došlo k navýšení základního kapitálu o tři miliony korun a město Ústí se stane stoprocentním vlastníkem akcií," vysvětlil.

„Představenstvo bude mít nově pět členů, kterými budou předseda Libor Zajíček, Jiří Dušek, Zdeněk Bechyně, Vasil Simkovič a Martin Beneš. Předsedou dozorčí rady se stane Jan Linhart, kterému bychom chtěli za jeho dlouholetou práci pro klub poděkovat. Dále dozorčí radu doplní pánové Brázda a Macík za město," představil návrh na nové složení člen představenstva Jiří Dušek a k osobě nového ředitele řekl: „Petr Heidenreich má velké zkušenosti s fotbalem. Sedm let působí v dozorčí radě FK Ústí, náš klub tak velmi dobře zná."

Na ligu ještě ledacos chybí

A s jakou vizí Heidenreich přichází? „Chtěl bych, aby byl klub ekonomicky stabilní a abychom se pokusili i o sportovní vzestup. Poté, co se stabilizuje hospodaření klubu, můžeme uvažovat o postupu do Synot Ligy," řekl.

„Každý chce hrát ligu, to je jasné, ale souvisí s tím řada dalších věcí. Postup nemáme v plánu, ale když ta situace přijde, budeme ji řešit. Bavme se o tom na jaře," doplnil Heidenreicha budoucí předseda představenstva Libor Zajíček.

Aby ale mohla Arma hrát v Synot lize, musí dojít k dalším úpravám na Městském stadionu. Kritéria pro 1.ligu zatím nesplňuje. „Chybí nám pět set sedaček, ticketing a kamerový systém," vypočítal Dušek.

FK Ústí chce rovněž zapracovat na marketingu a zvýšení prestiže fotbalu ve městě.

„Vnímáme, že máme vůči obyvatelům jistý dluh. Marketing je pro nás zásadní, proto chystáme novou koncepci. Chceme fotbal posunout ve společenském vnímání na vyšší úroveň, máme v tomto ohledu rezervy. Chceme, aby náš klub nabyl v regionu na významu," oznámil Zajíček a prozradil, že v nejbližší době mohou diváci zažít dva sváteční zápasy. „Dvacátého října hrajeme osmifinále poháru s Duklou Praha a 29. října bude v Ústí hrát reprezentace do 18 let se Švýcarskem."

Nejmenší rozpočet z druhé ligy

Klub chce i nadále pracovat s mládeží a vychovávat si své talenty. „Naši odchovanci nyní hrají například v Plzni, Liberci, ve Slavii či Drážďanech. Všechny máme pod smlouvami a jednou bychom na nich chtěli stavět. Uvědomujeme si, že práce s mládeží přináší úspěchy a je to jediná cesta pro české kluby," shodli se Dušek s Heidenreichem.

Jasný důkazem je nedávný přestup věhlasného útočníka Edina Džeka z Manchesteru City do AS Řím, za který Ústí dostane z Fondu solidarity zhruba 900 tisíc korun. Bosenský forvard totiž začínal s profesionálním fotbalem právě na severu Čech. „To je pro nás příjemná zpráva, ale potřebovali bychom, aby Edin přestupoval každý rok," smál se Jan Linhart.

Co se týče rozpočtu operuje Arma s nejnižší částkou z celé druhé ligy. „Pracujeme ve skromných podmínkách a na tom by se nic nezměnilo ani v případě postupu. Příští rok bychom měli od města dostat čtyři miliony pro A tým a stejnou částku pro mládež. Rozpočet A týmu je do patnácti milionů korun," řekl Dušek.

„Vždy jsme tady měli velmi úsporné hospodaření, například představenstvo pracuje z lásky k fotbalu a zadarmo," dodal Jan Linhart.