„Čeká nás nesmírně těžké utkání, protože soupeř si už na soutěž zvykl a bude rozhodně kvalitnější, než na začátku sezony,“ soudí před duelem trenér ústeckých Aleš Křeček, jenž nepřeceňuje výhru 3:2 ze hřiště soupeře. „Chrudim v posledním kole demonstrovala svou sílu, když zvítězila 4:0, to je určitě nabudí. Jsou semknutí, hodně bojovní, rozhodně nás nečeká nic jednoduchého,“ tuší vyrovnaný duel.

Arma jde do utkání jako favorit, její skvostnou domácí bilanci v roce 2018 překazil až v posledních minutách posledního duelu Hradec Králové, naopak Chrudim je až čtrnáctá, ani to ale domácí kouč nechce brát v potaz. „Liga je hrozně vyrovnaná a všechna utkání jsou náročná. Soupeře rozhodně nesmíme podcenit, je úplně jedno, jestli hrajete s posledním nebo s prvním,“ varuje důrazně.

ARMO, DEJ GÓL, BUDOU PLYŠÁCI

Jeho svěřencům se však v posledních utkáních přestalo dařit střelecky. Tři zápasy a jen jediný gól. Ačkoliv se do toho počítají dva duely na hřištích soupeře, kde to Ústí letos nejde, bilance je to opravdu tristní.

Kromě mnoha dalších aspektů však budou mít ústečtí střelci ještě jednu motivaci navíc. Plyšákománii. Po první brance domácího celku totiž mohou fanoušci naházet na hrací plochu plyšové hračky, které následně činovníci klubu předají jako vánoční dar na dětském traumacentru Masarykovy nemocnice.

„Je to poslední domácí utkání tohoto roku, jak jinak se fanouškům odvděčit za jejich fantastickou letošní podporu než výhrou,“ zmíní Křeček. „Uděláme všechno pro to, abychom poslední zápas roku zvládli za tři body.“ Duel začíná v tradičních 18.00.