V utkání, kterému přihlíželi i kouč prvoligového Slovácka Svatopluk Habanec či stoper Jablonce Vít Beneš, se od začátku hrálo podle not Ústečanů. Už po dvaceti minutách rozjásal domácí fanoušky útočník Veverka, který na přední tyči tečoval centr Moulise za bezmocného brankáře Belaně. „Ústééckej Messi," ozývalo se v tu chvíli z domácího kotle.

Už po třinácti minutách navíc Arma udeřila podruhé. Z druhé vlny nabíhající Zeman byl stažen Mujagičem, který za svůj zákrok zaslouženě obdržel červenou kartu. S nařízeným pokutovým kopem si poradil penaltový specialista Valenta a Ústí vedlo o dva góly.

Po přestávce už si Ústečané svůj náskok hlídali a soustředili se především na precizní defenzivu. Hráči Baníku se sice i v deseti snažili o zkorigování výsledku a měli míč častěji na kopačkách, do žádné stoprocentní příležitosti se však nedostali a tak nepotěšili svého sportovního manažera Tomáše Řepku, který celý zápas stál na lavičce a byl klidný jako beránek.

Ústečtí fotbalisté tak urvali již druhou jarní výhru a z posledních tří zápasů získali pěkných sedm bodů. Díky tomu se v tabulce posunuli už na sedmou příčku.

FK Ústí – Baník Most 2:0 (2:0)

Branky: 20. Veverka, 33. Valenta z PK. Rozhodčí: Adam – Vlasjuk, Zeman. ŽK: 2:2 (Zukič, Veverka – Němec, Vojta. ČK: Mujagič (Most). Diváci: 2006.

FK Ústí: Novák – Zeman, Zukič, Valenta, Dvořák – Hovorka (64. Pavlíček), Martykán, Peterka, Volek – Veverka (86. Uka), Moulis (78. Hanich). Trenér: Bičovský.

Most: Belaň – Procházka, Novotný, Žižka, Řehák – Vojta, Lafrance, Pilař (68. Rosendo), Kotlan (46. Němec), Mujagič – Musiol (60. Šraga). Trenér: Busta.