„Už bylo potřeba za každou cenu urvat tři body. Jsme za to rádi, protože poslední dva zápasy jsme neodehráli vůbec špatně, ale body jsme neměli," řekl po duelu pro klubový web trenér Army Lukáš Přerost.

Jeho svěřenci vstoupili do zápasu aktivně a už po deseti minutách hry se dostali do vedení zásluhou útočníka Veverky, který do sítě usměrnil centr Zemana. „Měli jsme výborný vstup do zápasu. Měli jsme tam i další šance, které šly vyřešit lépe," přiznal trenér ústeckého týmu.

Přestože byla Arma aktivní, byli to hosté, kdo se dokázal střelecky prosadit. Ve 22. minutě se o vyrovnání postaral Staško. Ještě před odchodem do kabin si ale Ústečané vzali vedení zpátky. Po rohovém kopu rozjásal tři stovky diváků Smola – 2:1. „Soupeř hrál na brejky, my jsme kombinovali, takže se logicky vzadu otevřela okénka. Soupeř šanci využil, ale my se díky standardní situaci dostali do vedení," vyprávěl Přerost.

Po přestávce se Ústečané snažili přidat třetí gól a definitivně tak utkání rozhodnout ve svůj prospěch, jejich pokusy ale končily u skvěle chytajícího brankáře Prepsla. Zápas tak skončil poločasovým výsledkem 2:1. „Na celém mužstvu byla znát vůle po vítězství a to je důležité," pochvaloval si Přerost.

Na druhé straně barikády naopak po duelu zavládl smutek. „Ve druhé půli jsme si nedokázali vytvořit tlak. Nebylo od nás cítit, že bychom chtěli vyrovnat," řekl pro klubový web Frýdku-Místku trenér hostů Milan Duhan.

FK Ústí – Frýdek-Místek 2:1 (2:1)

Branky: 10. Veverka, 45. Smola – 22. Staško. Rozhodčí: Orel – Jiřík, Vaňkát. ŽK: 1:0 (Martykán). Diváci: 310.

FK Ústí: Zacharda – Zeman, Peterka, Valenta, Pícha (90+1. Teplý) – Martykán, Jursa, Králík (89. Zukič) – Pavlata, Smola, Veverka (87. Dvořák). Trenér: Přerost.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Literák, Cigánek, Žídek (55. Palko) – Talián, Uvíra, Mozol, Zapalač – Staško (46. Kmoníček), Prokeš (69. Kovařík). Trenér: Duhan.