Zatímco účastník nejvyšší soutěže protočil dvě jedenáctky, David Jarolím přivezl k zápasu pouze šestnáctku hráčů. Přesto se Arma ujala vedení, pomohl jí k němu důrazný pressing na útočné polovině, díky němuž uzmul špatnou přihrávku jednoho z domácích hráčů Václav Prošek, rychlou kličkou se uvolnil na hranici šestnáctky a parádní střelou k tyči poslal svůj celek do vedení.

Obrat ale zařídil bývalý český reprezentant a největší posila Liberce v tomto přestupním období Theo Gebre Selassie. Ten nejprve hlavou po rohovém kopu srovnal na 1:1, za pár vteřin rozjel rychlý brejk, na jehož konci stáhl zakončující Matěj Bína - 2:1.

SK Brná (zelenočerní) - FK Ústí nad Labem (modrobílí) - přípravné utkání 26.6. 2021 v Brné.
OBRAZEM: Arma zahájila přípravu v Brné. Ta stačila poločas

I po změně stran doplatila Arma na špatné bránění standardní situace a znovu inkasovala po rohovém kopu. Míč se z něj odrazil k Dominiku Gembickému, který parádní ranou do šibenice uzavřel skóre na konečných 3:1. Na výsledku už nic nezměnily ani dvě velké příležitosti "domácího" Slovanu v poslední desetiminutovce.

Arma tak po snadné výhře v Brné zaknihovala také první porážku, další zápas odehraje v sobotu 3. července od 11 hodin ve Zbuzanech.

Fotbal, příprava:
FC Slovan Liberec - FK Ústí nad Labem 3:1 (2:1)
Branky a nahrávky: 30. Gebre Selassie, 31. Bína, 47. Gembický – 21. Prošek
FC Slovan Liberec:
1. poločas: Vliegen – Fukala, Chaluš, Purzitidis, Mikula – Bína, Gebre Selassie, Casar, Nečas – Rabušic, Rondić.
2. poločas: Hasalík – Bína (58. Polyák), Lehoczki, Kranthove, Gembický – Matoušek, Michal, Purzitidis, Faško – Diamé, Novotný.
FK Ústí nad Labem:
Němec – Hudec, Brak, Chodora, Jiránek, Bílek, Miskovič, Cantin, Prošek, Strada, Čičovský.
Náhradníci: Plachý, Šnajdr, Krobot, Písačka, A. Černý, V. Černý
*z taktických důvodů není sestava hostů podle postů a nejsou uvedeny časy střídajících hráčů