„Je to škoda, byl to remízový zápas. Přirovnal bych to k utkání v Třinci," vzpomněl si trenér FK Ústí Lukáš Přerost na dva týdny starou porážku na půdě Slezanů. I tam se Ústečané prezentovali dobrý výkonem, ale rovněž ztratili bod v závěru klání.

„Mrzí to, v úvodní čtvrthodině měli domácí nástup a vysoko nás napadali. Pak se ale hra vyrovnala, soupeře jsme k ničemu nepouštěli a spoléhali se především na rychlé brejkové situace. Během poločasu jsme si vytvořili tři slibné šance, ale neproměnili jsme je. Teplý šel sám na brankáře, ale nedal," vyprávěl smutným hlasem kouč Severočechů.

Po přestávce už se diváci branek dočkali, bohužel padaly jen do ústecké svatyně. „Do druhé půle jsme nastoupili pasivněji, ale stále jsme se soustředili na poctivou defenzivu. Čtvrt hodiny před koncem ale udělal individuální chybu Zeman, když držel míč a mohl ho zahrát kamkoliv. Místo toho o něj ale přišel a Martykán to musel hasit faulem. Z následné standardní situace jsme dostali gól. Mrzí mě, že takovou chybu udělá jeden z nejzkušenějších hráčů," popisoval Přerost klíčový okamžik zápasu.

Druhý gól pak Arma inkasovala v poslední minutě. „Už jsme to museli otevřít. Odehráli jsme slušné utkání a mohli si odvézt bod, ale jedna chyba rozhodla," litoval kouč.

Viktoria Žižkov – FK Ústí 2:0 (0:0)

Branky: 78. Šťastný, 90. Súkenník. Rozhodčí: Zelinka – Kubr, Antoníček. ŽK: 2:3 (Holý, Bodeček – Peterka, Smola, Martykán). Diváci: 809.

Žižkov: Holý – Dressler, Bodeček, Šťastný, Bartošák – Štochl, Súkenník, Folprecht (64. Podrazký), Mareš – Voltr (57. Škoda), Hadaščok (87. Vukadinovič). Trenér: Trpišovský.

Ústí: Novák – Pavlata, Valenta (23. Martykán), Vaněk, Zeman – Peterka, Jursa, Králík (83. Hanich) – Rilke, Teplý (68. Leibl), Smola. Trenér: Přerost.