Hráči se v parném dopoledni pomalu trousili na trávník, někteří se na focení evidentně těšili, jiní vypadali trochu otráveně. „Deset hodin a už takové vedro," stěžoval si asistent trenéra Petr Fousek.

„Posuňte tu lavičku více doleva, ať jsme na fotce všichni," organizovali trenéři své svěřence. „Ríšo, posuň se o pět míst doleva, ať jste seřazení podle velikosti," žádal kouč Lukáš Přerost útočníka Veverku. Ten s radostí vyhověl a konečně se mohlo začít.

„Cvak, cvak," ozývalo se z fotoaparátů. Hráči poklidně čekali až práce fotografů skončí. „Ježíš, vždyť tady není vedoucí týmu Pepa Kolenatý," zhrozil se manažer Pelc a bleskurychle popadl svůj mobilní telefon. „Už je prý na cestě," uklidnil vzápětí všechny na hřišti.

Zhruba po deseti minutách se mohlo pokračovat. „Jdeš pozdě a ještě sis vzal špatnou košili," vyčinil Pelc naoko vedoucímu mužstva. „Pepo, tys jel přes město sto šedesát kilometrů v hodině, jen abys to stihl, viď?," dělal si legrácky asistent Fousek.

Dobrá nálada zkrátka na focení ústeckých fotbalistů tradičně nechyběla. „Pojďte se vyblejsknout ještě před těmi bagry. Alespoň bude vidět, že nám předělávají stadion," žadonil po hráčích Pelc. „Stando, tys nikdy neviděl bagr, co?" usmíval se klubový lékař Jakub Avenarius a rozesmál zbytek party. „Viděl, ale jen jednou," dodal někdo z davu…