Důležitá výhra, která by Severočechům mohla pomoci odrazit se k lepším výkonům, se ale nerodila snadno. Hráči Army se dlouho nemohli prosadit a po dvaadvaceti minutách hry mohli děkovat svému brankáři Zachardovi, který zlikvidoval hlavičku hostujícího Trousila. Karviná hrozila hlavně ze standardních situací, žádnou z nich ale v gól nepřetavila a tak se šlo do kabin za bezbrankového sta­vu.

Prvního gólu se téměř osm stovek diváků dočkalo až po hodině hry a k jejich radosti udeřili domácí. Útočník Tomáš Smola dostal ideální pas před bránu a nekompromisně poslal Armu do vedení.

Ústečané se poté ještě snažili své vedení navýšit, šance ale neproměňovali a do poslední chvíle se tak báli o výsledek. Výhru 1:0 už ale udrželi a mohli se tak radovat z cenných tří bodů. V tabulce sice zůstávají předposlední, na čtrnáctý Most už ale ztrácejí jen bod!

FK Ústí nad Labem – Karviná 1:0 (0:0)

Branka: 59. Smola. Rozhodčí: Orel – Hrabovský, Kotalík. ŽK: 3:1 (Leibl, Peterka, Pávek – Eismann). Diváci: 774.

FK Ústí: Zacharda – Vraštil, Pávek, L. Vaněk, Šraga – J. Peterka – M. Zeman, Králík (60. Jursa), Martykán, Leibl (79. Kuč) – Smola (90. Veverka). Trenér: Němec.

Karviná: Lipčák – Růžička, Janíček, Trousil, Eismann – Hatok (60. Jurdík), Skwarczek, Daníček, Zelený – R. Vaněk (69. Fiala) – Juřena. Trenér: Weber.