Severočeši se tak v tabulce posunuli na devátou příčku a na předposlední Vítkovice, na jejichž půdě hrají v sobotu, mají náskok osmi bodů. „První jarní vítězství nás těší, čekali jsme na něj dlouho,“ uznal po utkání pro oficiální web soutěže trenér Army Jiří Skála a pokračoval:

„Věděli jsme, že nás nečeká jednoduché utkání. Prostějov, přestože se v tabulce nachází na poslední pozici, nepůsobí špatně. Nemá co ztratit a snaží se hrát útočně a otevřeně. Bylo důležité, že jsme proti větru vstřelili v nastavení prvního poločasu vedoucí gól,“ pochvaloval si.

ZEMAN VSTŘELIL DVĚ BRANKY

Do vedení poslal Armu ve 45. minutě obránce Zeman a stejný hráč v závěru pečetil skóre na 3:0. Poslední utkání na půdě Táborska přitom vynechal. „Tříbodový zisk pro nás byla povinnost. I proto jsme v Táborsku záměrně nechali odpočívat některé hráče, kteří byli v ohrožení karet. Michal Zeman nejel vůbec, aby si odpočinul, protože odehrál všechna utkání,“ vysvětlil Skála a dodal:

„Jsem rád, že hráči v takto těžkém střetnutí udrželi disciplínu. Proti Prostějovu se nám vykartoval pouze Michal Leibl, který ale skončil v nemocnici a je zraněný. Do Vítkovic tak pojedeme téměř v kompletní síle.“

FK Ústí nad Labem - Prostějov 3:0 (1:0)Branky: 45. a 83. Zeman, 63. Moulis. Rozhodčí: Ginzel – Flimmel, Fišer. ŽK: Liebl, Miskovič – Alaverdašvili, Skwarczek, Malý. Diváci: 521.

Ústí: Zacharda – Zeman, Peterka, Pimpara, Leibl (53. Šnirc) – Kateřiňák, Martykán (83. Miskovič) – Moulis, Pouček (86. Výborný), Pícha – Jindráček. Trenér: Skála.

Prostějov: Neoral – Machynek (80. Hirsch), Malý, Schuster, Rus – Hladík, Alaverdašvili (68. Sečkář), Pančochář, Skwarczek, Fládr – Píchal (68. Čtvrtníček). Trenér: Takáč.