Severočeši se v přípravném střetnutí prezentovali dobrým výkonem a díky parádní trefě Králíka z přímého kopu dokonce vedli, domácí favorit ale nakonec před zraky více než tisícovky diváků výsledek otočil.

„První poločas byl z naší strany dobrý, předvedli jsme pár povedených akcí a soupeře téměř k ničemu nepustili. Po přestávce ale domácí prostřídali a nám už začaly docházet síly, protože jsme tým rozdělili a polovina hrála dopolední zápas s Mostem a druhá půlka v Německu. Čerstvý soupeř nám postupně začal dělat problémy, přesto jsme mohli vyhrát, kdyby svou šanci proměnil Eliáš. To se ale nestalo a v závěru jsme po naší nepozornosti v obraně dostali druhý gól," vyprávěl kouč Army Petr Němec a pokračoval:

„Dva zápasy v jeden den jsme domluvili proto, že jsme chtěli vidět hráče celých devadesát minut, takže účel to splnilo."

Čapek, Sedláček a Davidenko končí

Ve středu večer se pak vedení týmu rozloučilo s trojicí testovaných hráčů. „V kádru už nepokračují Čapek, Sedláček a ani druhý ruský hráč Davidenko," dodal na závěr Němec.

Další utkání sehraje jeho tým v sobotu, kdy se od 11 hodin na hlavní ploše Městského stadionu střetne v generálce na novou sezonu se Sokolovem.

Erzgebirge Aue – FK Ústí 2:1 (1:1) Branky: 37. Skarlitidis, 87. Yildiz – 14. Králík. Diváci: 1104.
Sestava Ústí: Zacharda – Zeman, Zukič, Rašo, Šnirc – Davidenko (68. Eliáš), Veverka, Martykán, Králík (73. Peterka), Novotný – Smola. Trenér: Němec.