Tým trenéra Jiřího Skály remizoval na hřišti v Luční ulici s mistrovskou Plzní 4:4 a zvládl tak i druhý test proti účastníkovi z nejvyšší soutěže.

„Je dobře, že se nám výsledkově a herně daří, ale zatím je to stále jen příprava. Doufejme, že se podobně bude dařit i v sezoně," řekl po utkání pro klubový web Lukáš Pouček. Ofenzivní hráč, který je v Armě na zkoušce z pražské Sparty, se v novém působišti poprvé trefil, ve 37. minutě otočil skóre duelu na 2:1 pro Ústí.

O VÝHRU PŘIŠLA ARMA AŽ V ZÁVĚRU

Arma přitom brzy prohrávala po trefě Bakoše, ještě do pauzy se ale trefili Zeman, Pouček a Miskovič a Severočeši v poločase překvapivě vedli 3:1. V závěru ale favorit srovnal na 4:4.

„Utkání pro nás bylo velice poučné, šlo o konfrontaci s vítězem ligy a mělo nám to ukázat, zdali jsme konkurence schopní co se týče rychlosti, dynamiky či práce s míčem. Bylo to pro nás přínosné a výsledek potěší, i když o něj v první řadě nešlo. Ukázalo se, že cesta, kterou jsme se vydali, je správná, i když nás ještě čeká běh na dlouhou trať. Je potřeba dále pracovat," řekl k duelu trenér Jiří Skála.

Viktoria Plzeň – FK Ústí nad Labem 4:4 (1:3) Branky: 72. a 86. Krmenčík, 8. Bakoš, 75. Hořava – 33. Zeman, 37. Pouček, 45. Miskovič, 80. Peterka.
Plzeň: Bolek – Řezník (46. Rajtoral), Hejda, Piroch (46. Baránek), Matějů – Kučera (46. Hromada), Chrien (46. Hořava) – Kopic (46. Petržela), Suchan, Vůch (46. Kovařík) – Bakoš (46. Krmenčík).
Ústí: Zacharda – Zeman (60. Barnat), Peterka, Vaněk (46. Zukič), Šnirc (60. Pícha) – Kateřiňák, Miskovič (60. Mysliveček) – Moulis (60. Heřman), Jindráček (60. Výborný), Leibl (60. Procházka) – Pouček (60. Kozma).