Diváci, kteří dorazili v mrazivém večeru podpořit Armu v posledním domácím vystoupení před startem druholigového jara, čekali na úvodní branku až do 30. minuty. To využil pěkné Dramého kolmice za obranu Jakubov, který ještě udělal kličku brankáři a do prázdné branky otevřel skóre.

Ačkoliv mělo Ústí po celý první poločas herní převahu, proti výborně bránícímu soupeři si vyložené šance vypracovávalo těžko, a tak úvodní půle příliš gólových šancí a vzruchu pro diváky nenabídla.

MLÁDÍ NA SCÉNU

Krátce po půli prostřídal trenér Křeček sestavu, do hry se dostali také tři dorostenci. Na levé straně obrany se proháněl Příhonský, ve středu zálohy Chodura, v útoku se pak bil se staršími soupeři Mužík.

Chomutov, v jehož sestavě nechyběl například Patrik Gedeon, proti mladším hráčům opticky vyrovnal hru a dokázal si vytvořit také šance. Přesto udeřilo na druhé straně. Výborný po parádní akci prostrčil za obranu míč na Dramého, který jej lehkým dotekem před vybíhajícím brankářem uklidil do sítě. Jenže hned za minutu byl rozdíl opět jednobrankový, domácí si nepohlídali nabíhajícího hráče, který sám tváří v tvář Kotěrovi nezaváhal.

Posledních deset minut bylo na šance nejbohatších, Arma totiž dohrávala v deseti po odstoupení Kingueho, Chomutov však přesilovku nevyužil. V největší příležitosti hosté minutu před koncem Kotěrovo svatyni přestřelili.

„Dali jsme příležitost širšímu kádru a také dorostencům, což šlo zejména ve druhém poločase vidět. Chomutov hrál velice dobře, lépe, než některé týmy z ČFL, přesto jsme měli zejména v prvním poločase šance, které jsme ale neproměnili,“ zhodnotil utkání trenér Army Aleš Křeček. V pondělí čeká jeho tým odjezd na soustředění do Roudnice, kde by se měla odehrát i páteční generálka se Sokolovem.

FK Ústí nad Labem – Chomutov 2:1 (1:0)

Branky: 30. Jakubov, 76. Dramé – 77.
FK Ústí: Kotěra, Pokorný, Kingue, Pimpara, Šnirc (62. Příhonský), Laňka, Richter (52. Chodura), Výborný, Gilián, Dramé, Jakubov (62. Mužík)

Fotbalisté Ústecké Army prohráli na hřišti třetiligového Vyšehradu 2:1.
FOTO: Arma narazila na Vyšehradě, teď vyzve Chomutov