„Kdyby mi to někdo řekl před zápasem, tak bych to bral. Za výkon ve druhém poločase jsme si ale vyrovnání plně zasloužili," zářil po zápase spokojeností trenér domácí Army Petr Němec.

Jeho svěřenci v první půli nebyli moc nebezpeční a v 19. minutě inkasovali první gól sezony. Tečovanou střelou se prosadil Ciku a favorit z jihu Čech šel do vedení. „Škoda, že jsme se soupeře v první půli trochu lekli a naše hra podle toho vypadala," povídal kouč.

Už v závěru prvního dějství se ale v Ústí začalo blýskat na lepší časy, Eliášovu ránu z hranice vápna nejprve ztečovala obrana na roh a poté těsně minul bránu Králík.

Do druhé půle poslal trenér Němec na hřiště vysokého forvarda Smolu a byla to dobrá volba. Domácí obr rozpohyboval obranný val soupeře a Arma byla čím dál více nebezpečnější. Vyrovnání se nakonec dočkala v 82. minutě, kdy se po centru Leibla na zadní tyči prosadil Eliáš.

„Eliáš udělal chybu u prvního gólu, kdy se nechal u lajny obehrát. Nakonec ji ale odčinil," pochválil svého svěřence Petr Němec a dodal: „V závěru Táborsku docházely síly a ještě jsme mohli strhnout výhru na svou stranu."

To už se Severočechům nepovedlo, Leibl svou šanci neproměnil, ale domácí hrdina Eliáš přesto zářil spokojeností. „Pocity jsou výborné, hned v prvním zápase jsem dal první gól, je to paráda," pochvaloval si střelec večera.

FK Ústí – Táborsko 1:1 (0:1)

Branky: 82. Eliáš – 19. Ciku. Rozhodčí: Berka – Vlasjuk, Černý. ŽK: 1:0 (Králík). Diváci: 1338.

FK Ústí: Zacharda – Zeman, Rašo, Zukič, Šnirc – Peterka – Eliáš, Martykán (56. Miskovič), Králík (76. Leibl), F. Novotný – Hošek (46. Smola). Trenér: Němec.

Táborsko: Toma – Hanzlík, Ciferský, Mráz, Hovorka – Ciku, Šiml, Nešický (69. Sladký), Javorek, Džafič – Slepička. Trenér: Frňka.