„Vyzkoušíme několik mladých hráčů a počkáme, až se budou zužovat ligové kádry. Nechceme soupisku uzavírat příliš brzy," prozradil týmovou strategii sportovní manažer Army Stanislav Pelc.

Největší posilou Ústí je navrátilec ze Slovácka Jan Martykán, kterého Arma vyměnila za útočníka Holka. „Márty se vrací se po půl roce. Snad se brzy dostane do herní praxe. V minulých sezonách byl pro Ústí klíčovým hráčem a já věřím, že tomu bude i nadále," řekl kouč Přemysl Bičovský.

Nováčků se na prvním tréninku objevilo hned několik, zaujal však především rodák z Beninu Charles Uka, který je hráčem Brozan a naposledy hrál krajský přebor v Proboštově. „Pan Lihnart z představenstva klubu si již delší dobu přeje, abychom tady měli oživení tohoto rázu. Skok z krajského přeboru je velký, tak uvidíme, jestli se prosadí," nechce Pelc předbíhat.

Dalšími nováčky jsou tepličtí Tomáš Česlák, Vít Pavlíček a dva dorostenci Army. „Bohužel se do přípravy zatím nezapojil Vladimír Švec, stoper pražské Sparty, který hrál naposledy v Chomutově. Měl by se k týmu připojit na soustředění v Roudnici," vysvětlil manažer týmu.

Kondiční soustředění hráči absolvují 7. – 12. ledna tradičně v Roudnici nad Labem.

A jaké budou cíle FK Ústí? „Každý sníme o postupu. Odstup není až tak velký, navíc máme výhodu, že na jaře hrajeme osm zápasů doma. Bude ale záležet i na tom, jestli se začne stavět stadion. Postoupit může každý, ale pokuty při nedodržení podmínek jsou drastické," dodal Bičovský.

Změny v kádru

Příchody: Jan Martykán (přestup ze Slovácka).

Odchody: Martin Holek (přestup do Slovácka), Josef Čtvrtníček (konec hostování), Radek Gulajev, Marián Štrbák, Jakub Červenka (všichni konec smlouvy).

Na zkoušce: Charles Uka (Brozany, naposledy hrál v Proboštově), Tomáš Česlák (FK Teplice), Vít Pavlíček (FK Teplice, naposledy hrál v Chomutově), Tomáš Kuna, Pavel Schwamberger (oba dorost FK Ústí).