„Zase jsme měli pět nebo šest vyložených šancí, které jsme neproměnili. A když nedáme šance, tak prostě nemůžeme vyhrát," litoval po utkání domácí kormidelník Přemysl Bičovský.

Jeho tým vstoupil do utkání aktivně a v úvodních minutách soupeře přehrával. Už ve dvacáté vteřině napřáhl z dálky Hrošovský a jeho rána jen těsně minula levou šibenici. O pár minut později nebezpečně hlavičkoval Veverka, jeho pokus ale gólman Toma vyrazil.

Po čtvrt hodině se osmělili i hosté, rána Putze šla ale mimo a hlavičku Jíchy vyrazil Zacharda na roh. Když pak na druhé straně Toma nadvakrát zkrotil ránu Hrošovského a stejný hráč nedokázal ve slibné šanci pořádně trefit míč, šlo se do kabin za stavu 0:0.

Ten už ale neplatil na začátku druhé půle. Hráči Army ještě zůstali duchem v kabině a brzy inkasovali po rohu, kdy se do míče hlavou opřel Petrů. Vyrovnání měl na kopačce v 56. minutě stoper Valenta, při pokutovém kopu po ruce Putze ale nechal vyniknout brankáře Tomu, který střelu kryl.

„Ve druhém poločase jsme nehráli špatný fotbal, měli jsme tlak a vytvořili jsme si i řadu šancí, bohužel nám ale chybí taková ta lehkost a také troška štěstí v zakončení," litoval kouč Bičovský.

Jeho protějšek na lavičce Vlašimi Michal Horňák byl naopak spokojený. „Tahle výhra nám hodně pomohla v cestě za záchranou. Rozhodlo to, že jsme konečně neinkasovali. Většinou jsme nezodpovědní při bránění, tentokrát ale musím být spokojen s tím, jak kluci přistupovali k hráčům soupeře. Na šance to bylo vyrovnané, štěstí se ale tentokrát přiklonilo k tomu, kdo body více potřeboval," přiznal Horňák.

FK Ústí – Vlašim 0:1 (0:0)

Branka: 47. Petrů. Rozhodčí: Mikel – Peřina, Plesar. ŽK: 4:0 (Volek, Veverka, Dvořák, Valenta). Diváci: 641.

Ústí: Zacharda – Dvořák, Zukič, Valenta, Folwarczny (72. Hanich) – Volek (59. Moulis), Hrošovský, Peterka, Martykán, Benčík – Veverka. Trenér: Bičovský.

Vlašim: Toma – Vebr, Petrů, Krmpotič, Sus – Janda (59. Jeřábek), Putz (81. Matějka), Křeček, Wojnar – Jícha, Kocourek. Trenér: Horňák.