„Jsem rád, že se po celotýdenní práci nikdo nezranil a že jsme to výsledkově zvládli. Příležitost ukázat se dostali všichni hráči, bylo to pro ně zpestření té týdenní dřiny," nechal se slyšet kormidelník FK Ústí Petr Němec.

Penaltový král

Potěšit ho mohl výkon záložníka Jana Králíka, který se do sítě soupeře trefil hned čtyřikrát, z toho třikrát z pokutového kopu. „V zápase nebyl na penaltu nikdo určený, asi si věřil, když šel třikrát. Tu poslední, za stavu 6:2, proměnil dloubákem, jako Antonín Panenka," prozradil Němec.

Zápasem s juniory libereckého Slovanu fotbalisté Army prakticky zakončili kondiční soustředění, v sobotu dopoledne je v Heřmanicích čeká poslední tréninková jednotka a pak už se vrátí domů. „Podmínky jsme měli velmi dobré, trochu nás zaskočilo vedro, ale pořád je to lepší, než kdyby byla zima. Co jsme si naplánovali, to jsme splnili, teď už na hráče čeká zase jiný způsob přípravy, půjdeme více do taktiky, techniky a rychlosti," zhodnotil lodivod Severočechů soustředění.

Posily se jeví dobře

Zatím si pochvaluje i výkony Šnirce, Miskoviče, Eliáše a Bubeníčka, kteří jsou v kádru na zkoušce. „Všichni pracují naplno a jeví se velmi dobře, teď to bude otázka dalších jednání s jejich manažery a kluby. Pořád také čekáme, až ligové týmy zúží své kádry, snad se nám podaří získat ještě nějakého hotového hráče," doufá Petr Němec.

FK Ústí nad Labem – Liberec U21 7:2 (3:2). Branky Ústí:23., 33. z PK, 52. z PK a 90. z PK Králík, 2. Zeman, 74. Eliáš, 80. Bubeníček.

Sestava FK Ústí: 1. poločas: Marek (31. Zacharda) – Zeman, Seidl, Peterka, Šnirc – Suchý, Králík, Martykán, Miskovič, Novotný – Smola. 2. poločas: Zacharda (61. Tvrdoň) – Bubeníček, Zukič, Rašo, Pícha – Eliáš, Králík, Peterka, Martykán, Pokorný – Veverka.