Slavii 1:0 porazili, Spartě 0:1 podlehli. Za své výkony v přípravě se ale ústečtí fotbalisté stydět nemusí. „Nebyli jsme zakopaní někde na své polovině. I my jsme měli šance, s výkony zatím převládá spokojenost,“ líčil trenér Aleš Křeček.

Jeho svěřenci se nezalekli ani dalšího velkého jména a proti Spartě sehráli vyrovnanou partii. „Individuálně byli samozřejmě letenští lepší, ale i my jsme si vytvořili několik dobrých šancí ke skórování. Byli jsme Spartě důstojným soupeřem,“ popisoval Křeček duel, který rozsekl dvacet minut před koncem na zadní tyči osamocený Sáček.

Chvíli na to ale těsně minul šibenici Bílek, v závěru nenapodobil Sáčka na zadní tyči osamocený Písačka.

„Sice jsme tentokrát prohráli, ale výsledky proti Spartě i Slavii, a koneckonců i výkon s Plzní či s Teplicemi, jsou velkou motivací do další práce. Hráči vidí, že dřina se vyplácí,“ chválil ústecký lodivod.

Toho nyní čeká opačný úkol. Arma se ve středu od 18 hodin představí poprvé doma, soupeřem bude divizní Souš. „Důležité bude, aby poté, co bylo motivací samotné jméno soupeře, dokázali hráči přepnout a odvádět stejné výkony jako doteď,“ řekl šéf ústecké lavičky. „Sám jsem zvědavý, jak se s tím hráči poperou. Tak, jako my se chtěli vytáhnout proti Slavii či Spartě, se teď budou chtít tyhle týmy vytáhnout na nás,“ varoval.

Podle jeho slov je možné, že větší minutáž dostanou i mladíci. „Chceme vidět, jak budou hráči reagovat. Určitě zase zarotujeme sestavou, je pravděpodobné, že ukázat se budou moct i hráči, kteří toho teď tolik neodehráli.“

Fotbal, zimní příprava 2020
AC Sparta Praha – FK Ústí nad Labem 1:0 (0:0)
Branka: 68. Sáček.
Sparta Praha: I. poločas: Nita – Vindheim, Mandjeck, Costa, Hanousek – Dočkal, Fortelný, Hložek, Krejčí, Karlsson – Tetteh.
II. poločas: Bičík – Sáček, Štetina, Lischka, Frýdek – Graiciar, Hašek, Kanga, Trávník, Karabec – Kozák.
FK Ústí n. L.: Tvrdoň – Strada, Pimpara (70. Hudec), Brak (46. Vlček), Prošek (46. Písačka) – Valenta, Miskovič (70. Kolařík), Bílek – Richter (30. Vais) – Matějka (70. Jirkovský), Dramé (46. Bassey)