„Bylo to pro nás těžké utkání, domácí hráli velmi tvrdě a zkušeně. Věděli, jak na nás. Postoupili jsme vlastně jen díky brankáři Zachardovi, který nás podržel a vychytal asi čtyři velké šance soupeře," uznal po utkání kapitán Ústečanů Jan Martykán.

Soupeř Army přitom hraje jen divizi a rozdíl mezi oběma týmy by měl být znát. „Byli na nás opravdu dobře připravení, měli jsme problém zachytávat jejich rychlé protiútoky. Navíc se hrálo na menším hřišti," všiml si záložník Ústí.

Nakonec vše dobře dopadlo a Severočeši si dle předpokladů zajistili přestup. „Měli jsme tam nějaké další šance, ale ty jsme bohužel nedali," mrzelo Martykána.

Právě proměňování šancí zatím před startem sezony Ústečany dost trápí. V sedmi zápasech sice nastříleli jedenáct branek, ale sedmkrát se trefili do sítě liberecké juniorky. V ostatních případech nedokázali dát v jednom utkání více než gól. „Mně přišlo, že jsme góly docela dávali. S těžšími soupeři jich ale bylo méně," povídal Jan Martykán.

Fotbalisté Ústí vkročí do nové sezony Národní ligy už v pátek, kdy doma hostí Táborsko. „Všichni se na start sezony těšíme, s Táborskem asi nemáme co ztratit. Chceme začít lépe než loni a hrát v tabulce co nejvýše," má jasno zkušený špílmachr týmu.

SK Český Brod – FK Ústí nad Labem 0:1 (0:0).Branka: 72. vlastní Zdeňka.

FK Ústí: Zacharda – Zeman, Seidl, Zukič, Pícha – Eliáš, Martykán, Peterka, Králík (46. Veverka, 82. Miskovič), Novotný – Smola (60. Hošek). Trenér: Němec.