Na otázky nejprve odpovídal trenér domácích Neštěmic Martin Beran.

Jsou pro vás dva body doma ziskem či ztrátou?
Beran: S ohledem na první poločas určitě ztrátou. V úvodní dvacetiminutovce jsme měli několik šancí, kdy jsme mohli utkání zlomit.

Trenér Neštěmic Martin Beran.Zdroj: Deník/Rudolf Hoffmann

Přišla výborná návštěva, 300 diváků je o 50 víc než minule, co na to říkáte?
Návštěva byla skvělá, byla výtečná kulisa, bohužel fotbalově jsme divákům mnoho nenabídli. Podřídili jsme se hře Brné, místy mi bylo diváků líto.

Co říkáte na derby?
Já tyhle zápasy nemám rád. Hráči i trenéři se znají, vědí co očekávat.

Překvapil vás něčím soupeř či zápas?
Byl jsem se na Brnou podívat a hrála to, co jsme očekávali. Bohužel jsme na to nic nevymysleli, což nás stálo ztrátu bodu.

Měli jste na soupeře nějakou zvláštní přípravu?
Neměli, tréninky probíhaly normálně. Hráči věděli, o co v takovém zápase jde a jak je derby důležité.

Je podle vás dělba bodů nakonec spravedlivá?
Já si myslím že ano. V první půli jsme měli převahu, ale zápas jsme nedokázali rozhodnout. Procházka ještě nastřelil tyč, naopak v 90. minutě při nás stál fotbalový Bůh a soupeř neproměnil penaltu. Vzhledem k těmto aspektům je bodová dělba férová.

Brná zvládla dva předchozí rozstřely, nebáli jste se trošku penalt?
Neřekl bych. Penalty jsou vždycky loterie a u nás si všichni střelci věřili. Všechny jsme také proměnili.

Stehlík obdržel červenou kartu, je to velké oslabení?
Rozhodně ano. Určitě si minimálně jeden zápas postojí, je to zkušený stoper, takže pro nás je to citelné oslabení.

Po dvou zápasech máte pět bodů, jste spokojení?
Kdyby mi to někdo řekl před startem soutěže, asi bych tomu nevěřil, ale jsme za to rádi. Samozřejmě šest bodů by bylo lepší, ale i s pěti jsme spokojení.

Jako druhý přišel na řadu trenér hostující Brné Milan Česlák:

Česlák: Před zápasem bychom bod brali, ale vzhledem k té nedané penaltě je bod málo. Na druhou stranu i ten bod je důležitý, je z venku a v derby jsme nevyšli bodově naprázdno.

Kouč Brné Milan Česlák.Zdroj: DENÍK/Rudolf Hoffmann

Co říkáte na diváckou kulisu?
Návštěva byla parádní, před diváky klobouk dolů.

Jak vnímáte derby zápasy jako takové?
Pro mě je to s Neštěmicemi vždy hodně emotivní, dlouho jsem tu trénoval, ale určitě jsem je nechtěl nějak potupit. Vždy ale chci zápas s nimi vyhrát, myslím, že tak to má každý, kdo hraje proti svému bývalému klubu.

Překvapily vás něčím Neštěmice nebo samotný zápas?
Víme, že sází na mladé kluky, spoustu hráčů i trenéra znám, hráli jsme spolu už několik zápasů. Od mladíků jsme možná čekali více agresivity a pohybu, v náš prospěch hrála zkušenost, což se v závěru v obraně hodilo. Bartoš zabránil jisté brance. Jinak ale zápas splnil, co jsme očekávali, v derby nechce nikdo prohrát.

Určitě ne. Brali jsme to jako další zápas, kluci se znají a vědí, co od sebe čekat a jak na sebe zahrát. Důležité je, že se hrálo fair play, žádné zákeřnosti nebyly, i karty, které padly, vyplynuly ze hry a ne z žádných hrubých faulů.

Myslíte si, že remízový výsledek je nakonec spravedlivý?
Asi jo, v úvodu jsme mohli prohrávat 3:0 a nikdo by se nedivil, pak jsme ale utkání vyrovnali, v závěru jsme mohli rozhodnout my.

Věřili jste si po předchozích dvou úspěších na penalty?
Vždy záleží na rozpoložení hráčů. Ta neproměněná penalta před koncem s psychikou možná trochu zamávala, nakonec jsme jednu nedali. To je fotbal.

Po dvou zápasech máte tři body, jste spokojeni?
Dát penaltu, mohli jsme mít 5, což by bylo lepší, navíc v minulém kole jsme ztratili vedení 3:1. Ale hlavně že jsme začali lépe než loni. Kluci vidí, že se body dají urvat, jsme už zkušenější než v minulé sezoně. Ten přechod z A třídy byl pro některé skok. Snad se to promítne i v tabulce.

Neštěmice (v bílých dresech) vyhrály nad Brnou po penaltovém rozstřelu.