Libouchec si spravil chuť po domácí porážce s lídrem z Dobroměřic, i s mladíky v sestavě vyprášil venku Klášterec nad Ohří 5:1. „Někteří z toho zápasu z Dobroměřicemi dělali zápas století, což se nám možná trochu dostalo pod kůži. Jsem rád, že jsme se z toho oklepali a zase se bavili fotbalem. Za takových okolností nám to jde, a bylo to vidět,“ potěšilo trenéra Libouchce Václava Strádala.

Tomu chybělo několik opor, v pozměněné základní jedenáctce tak dostalo příležitost i několik dorostenců. „Na to, že je klukům 17 let, odehráli dobrý zápas a příjemně mi zamotali hlavu vzhledem k příštímu kolu,“ netajil se Strádal. Oba útočníci, Strádal mladší i Stehlík, se dokonce dokázali prosadit i gólově.

Libouchec nejprve přežil dvě šance domácích, pak do poločasu sám dvakrát udeřil. „Po změně stran už jsme to bylo v naší režii. Hned jsme přidali další góly a závěr zkušeně kontrolovali,“ uzavřel Strádal.

NEŠTĚMICE MAJÍ FORMU

Výbornou formu potvrdily Neštěmice, které navázaly na pohárové vyřazení Srbic. V domácím prostředí udolaly v bitvě o třetí místo silné Ledvice 2:1. Hosté sice vedli, Lácha s Reischelem však otočili skóre ve prospěch domácích.

„ Na silný celek z Ledvic jsme se těšili a doufali, že budou hrát otevřený fotbal, opak byl pravdou. Opět jsme museli dobývat zahuštěný prostor před vápnem a odolávat nebezpečným brejkům,“ hodnotil trenér Neštěmic Jan Deutsch.

Právě po jednom z brejků využily Ledvice nedorozumění v neštěmické obraně a dostaly se do vedení. Vzápětí však odpověděl Patrik Lácha, spoustu dalších šancí pak domácí neproměnili.

Krátce po startu druhého dějství se prosadil Jakub Reischel, což posadilo domácí na koně. „V závěrečné čtvrthodině ale hosté prostřídali a rázem jsme se nemohli dostat v klidu na balón. Z toho pramenily dvě obrovské šance soupeře, obzvlášť ta druhá byla stoprocentní. I s trochou štěstí jsme ale vyhráli a připsali důležité body, za což hráčům děkuji,“ ulevilo se Deutschovi.

Zcela odlišná nálada panuje v Chuderově a na Střekově. První jmenovaní sice mohli uspět v Roudnici, to by však nesměli zahodit i ty nejvyloženější příležitosti. Domů se nakonec po porážce 0:2 vrátili s prázdnou.

Poslední zůstává stále na první bod čekající Střekov. Ve Šluknově přitom nebyl daleko. V posledních 10 minutách srovnal díky Horníkovi a Štorcovi z 0:2 na 2:2, v 88. minutě však zařídil výhru Šluknova 3:2 Pham.